Connect with us

Aktuality

Mesto počas OLKS „praskalo vo švíkoch“, program je pripravený aj na nedeľu

Published

on

Reklama
Reklama

Aj popoludňajší program jubilejného 25. ročníka Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny v sobotu 4. júna, ktorý doplnili sprievodné podujatia, bol tento rok naozaj bohatý a centrum mesta opäť „praskalo vo švíkoch“. Atmosféra podujatia však mala pokojný priebeh a hoci od obeda sivá obloha hrozila dažďom, svätý Peter zrejme držal nad Piešťanmi svoj dáždnik a okrem ojedinelých kvapiek pršať začalo, až keď dohral Desmod. Vystúpenia by mali pokračovať i v nedeľu popoludní, pripravené sú súbory z partnerských miesta a to najlepšie z domáceho folklóru.

IMG_3018Po slávnostnom sprievode, pokrstení maskota si mohli návštevníci Piešťan vybrať okrem vystúpení v Hudobnom pavilóne aj návštevu ďalších podujatí ako napríklad 70-ku Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera, ktorá svoje októbrové výročie oslavovala trochu v predstihu s verejnosťou na Námestí slobody (viac informácií prinesieme v samostatnom článku). Návštevníci ocenili napríklad tanečné vystúpenie skupiny VIP Crew a publikum roztancovala aj trojica hercov – Peter Makranský, Martin Kaprálik a Pavol Plevčík, ktorá zaspievala najmä piesne z muzikálu Boyband.

Pri Dome umenia sa na charitatívnom podujatí Deň s ozbrojenými zložkami mohli deti vyšantiť v hasičskej pene, alebo na veľkej šmykľavke v tvare hasičského auta. Atrakcie pre najmenších boli pripravené aj v mestskom parku, spolu so stánkami s rôznym občerstvením a toaletami. Ďalšie podujatia sa počas dňa konali aj na Lodenici a na Váhu sa už od rána premávali dračie lode.

IMG_2953IMG_3027IMG_2996IMG_3026

Reklama

IMG_2915IMG_2912IMG_3037IMG_3032IMG_3041

IMG_3061IMG_3072

Podvečer si opäť najmä deti vychutnali vystúpenie malého žieňaťa s veľkým hlasom – víťazky SuperStar Emmy Drobnej. Hoci mladá superstaristka zvolila trochu komornejšie vystúpenie, i s elektronickým „podmazom“, jej spevu nebolo naozaj čo vytknúť.

IMG_3117IMG_3119Headliner večera, skupina Desmod ukázala, že naživo im to ide naozaj dobre.  Napriek tomu, že sme zaznamenali aj na našej FB stránke viaceré výčitky organzátorov k tomuto výberu, spevák Kuly nakoniec „dostal“ väčšinu z tých, ktorí prišli. A bolo ich naozaj neúrekom. Práve na večerné vystúpenie prúdili do mesta všetkými cestami a cestičkami rôznorodé skupinky, ktoré doslova zaplnili každé voľné miestečko a na sedenie či státie využili aj trávnaté plochy. „Desmoďáci“ vytiahli všetky svoje hity, a diváci tak spievali s nimi, či už „neverím, že si nebola“ alebo „zhorí, všetko, čo mám“, ale pridali i niekoľko noviniek. Počasie bolo včera k Piešťanom milosrdné a pršať začalo až v závere večera.

Ako to včera popoludní v meste vyzeralo, si môžete pripomenúť aj v našom fotovýbere:

P1040234 IMG_2933IMG_2946 IMG_3057IMG_3054

IMG_3086IMG_3093

IMG_3101 IMG_3120IMG_3118IMG_3112IMG_3102IMG_3110IMG_3135IMG_3136IMG_3137

IMG_3122IMG_3125IMG_3127Program pod holým nebom je pripravený aj na nedeľu popoludnia. Predstaviť by sa v ňom mali už od druhej popoludní vybrané súbory z partnerských miest Luhačovice, Poděbrady, Hajdúnánás, Heinola, Ustroń a mestskej časti Pekingu – Xicheng. Ochutnávku zo svojho programu Kultúrny Peking, mnohoraký Xicheng včera ukázali čínski umelci i počas predstavenia účastníkov sprievodu. Okrem nich sa predstavia folkloristi z poľskej Ustrone, maďarský Hajdunanášsky tanečný súbor, Symfonický orchestr Gymnázia Jiřího z Poděbrad, ako aj Pěvecký sbor Leoše Janáčka z Luhačovíc. Po nich príde na rad vystúpenie najlepších domácich folkloristov: Slnečnica, Žito, Ľudová hudba Petra Obucha a Máj. Po celonočnom daždi a výstrahách meteorológov, ktorí varujú pred búrkami, zostáva len dúfať, že sa nad organizátormi nebo ešte raz zmiluje a vystúpenia sa budú môcť konať.

IMG_2927

-ad-

Populárne články