Connect with us

Aktuality

Mesto Piešťany chystá plošné testovanie. Oznámilo už aj termín.

Published

on

Reklama
Reklama

Mesto Piešťany zverejnilo informáciu o tom, že chystá plošné testovanie, pričom hľadá dobrovoľníkov ochotných pomôcť. Termín má byť budúci víkend 23. a 24. januára od 8:00 do 20:00 h.

Od 15. decembra v okrese Piešťany pribudlo 1256 ľudí pozitívne testovaných, z toho za posledný týždeň to bolo 381 ľudí, pričom prírastok týždeň predtým bol 255 prípadov.

„Vážení spoluobčania, čaká nás veľmi náročné obdobie, ktoré môžeme zvládnuť len spoločne v plnom nasadení. Nie sú to „len“ finančné kapacity, ktoré nám chýbajú, ale predovšetkým ochotní ľudia z radov zdravotníkov i širokej verejnosti. Mesto Piešťany preto prosí a vyzýva širokú verejnosť na pomoc a spoluprácu pri plošnom testovaní na COVID-19,“ napísali predstavitelia samosprávy na sociálnych sieťach.

Radnica hľadá a prosí o pomoc dobrovoľníkov, ktorí by pôsobili ako administratívni pracovníci na zriadenom testovacom mieste, koordinátori na odberovom mieste, zdravotníci (lekár, zubný lekár, zdravotnícky záchranár, sestra, praktická sestra; alebo profesionálny vojak, ktorý vykonáva vyššie uvedené zdravotnícke povolanie, študent 3. a 4. ročníka študijného odboru zdravotnícky asistent nad 18 rokov.)

Reklama

V prípade záujmu, je potrebné zaslať emailom čo najskôr na adresu dobrovolnici@piestany.sk nasledovné údaje:

– meno, priezvisko, telefónne číslo
– časové možnosti (ktorý deň – či oba dni – ste k dispozícii)
– na akú pozíciu sa hlásite.

Viac informácií na uvedenej e-mailovej adrese dobrovolnici@piestany.sk alebo telefonicky na tel. č. 0948 987 950.

-red- Ilustr. foto: TTSK

Populárne články