Aktuality

Medailová žatva plavcov ŠPK Kúpele Piešťany

V termíne 9. až 11. apríla sa v tréningovej bubline X-BIONIC Sphere v Šamoríne uskutočnili kontrolné plavecké preteky starších žiakov, mladších žiakov a plaveckých nádejí , na ktorých sa zúčastnilo 289 plavcov a plavkýň z 32 klubov z celého Slovenska.
ŠPK Kúpele Piešťany zastupovalo dovedna 21 plavcov, ktorým sa aj napriek obmedzeným tréningovým podmienkam podarilo vyplávať až 59 medailí z toho 15 zlatých, 26 strieborných a 18 bronzových.
V kategórii starších žiakov sa najviac darilo Tomášovi Filusovi, ktorý si vyplával jednu zlatú a jednu bronzovú medailu. Štyri individuálne kovy získal Rastislav Čačík a to 3-krát strieborného a 1-krát bronzového lesku. V danej kategórii sa podarilo vybojovať ešte ďalších 5 strieborných medailí, dve si vyplával Mário Stanček a po jednej Marko Šprlák-Zmora a Michaela Mosná. Zostávajúce striebro získala štafeta chlapcov na 4 x 50 m polohové preteky v zložení Čačík, Stanček, Šprlák-Zmora a Filus.
Medzi mladšími žiakmi si až 10 medailí vyplával Sebastián Hornák, z toho tri zlaté a sedem strieborných. Tomáš Tamajka získal dve striebra a jeden bronz a medzi chlapcami pridal jedno striebro a 3-krát bronz Samuel Šiška. V kategórii mladších žiačok sa podarilo získať až 19 cenných kovov, na ktorých sa podieľali Michaela Csenkyová, Milica Martinkovičová, Lucia Slámová a Kristína Kiralová. Najviac sa darilo Miške so ziskom dvoch zlatých a troch bronzových medailí. Sedem cenných kovov vyplávala Milica, ktorá sa na najvyšší stupienok postavila 1-krát a po 3-krát stála na 2. aj 3. Mieste. Lucka vybojovala dva kovy strieborného lesku a tri bronzového. Ďalšie dve strieborné medaily získala Kristínka.
Alexandra Tapušíková bola najmladšou účastníčkou pretekov a v kategórii 8 ročných nádejí si vyplávala osem najcennejších kovov, keď triumfovala vo všetkých svojich štartoch. Medzi 9 ročnými žiačkami pridala jednu striebornú a tri bronzové medaily Nelly Gáliková.
Napriek dlhej tréningovej výluke naši plavci predviedli veľmi pekné výkony a v drvivej väčšine si zaplávali osobné rekordy, začo im patrí veľká gratulácia. V hodnotení klubov obsadili žiaci ŠPK Kúpele druhé miesto. Trénerom ostáva dúfať, že sa v čo najkratšom čase podarí návrat do bazénov, aby deti mohli s radosťou trénovať a napredovať.
Text: Radoslav Suchánek