Connect with us

Aktuality

Matej Korec z SPŠE Piešťany druhý v krajskom kole súťaže Zenit Elektronika

Published

on

Reklama
Reklama

Matej Korec z piešťanskej Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej odsadil druhé miesto v krajskom kole súťaže Zenit Elektronika a zabezpečil si tak postup do celoslovenského finále. Pre školu to znamená rovnako druhé miesto s pomedzi 8 škôl elektrotechnického zamerania v trnavskom kraji.

Matej Korec a jeho variant návrhu dosky pcb.


„Naša škola sa pravidelne zapája do odborných súťaží a Zenit je jednou z nich. V školskom kole Zenit Elektronika 2021/22 zvíťazili v kategórii „A“ Matej Korec, IV.B trieda a v kategórii „B“ Michal Vavro, I.A trieda. Krajské kolo sa konalo dištančnou formou 25. novembra a Matej Korec sa umiestnil na druhom mieste. Postúpil tak do slovenského finále Zenit Elektronika,“ informoval Jozef Dragula, pedagóg z SPŠE Piešťany.
Matej podľa jeho slov, súperil na „diaľku“ so svojimi spolužiakmi zo ZŠ a nebolo to prvýkrát. Súťaž pozostávala z dvoch častí. Na úvod to bol 30-otázkový test a potom nasledovala praktická časť spočívajúca vo vytvorení návrhu dosky plošného spoja v programe Eagl. „Náročnosť úloh každý rok stúpa a sme radi, že naša škola stíha sledovať trendy vo vyučovaní. Druhé miesto spomedzi 8 škôl vo VUC Trnava je pekný úspech ako Matejov, tak aj našej školy. V slovenskom finále Zenit Elektronika budú podmienky opäť náročnejšie. Súťažiaci budú musieť dosku plošného spoja (zložitejšiu) nielen navrhnúť, ale aj vlastnoručne exponovať, vyleptať, vyvŕtať a osadiť. Šancu na úspech budú mať len tí, ktorým bude doska po oživení aj pracovať. Samozrejme, to platí len pre variant prezenčnej formy súťaže. V prípade dištančnej formy súťaže, bude hodnotená len kvalita návrhov,“ uzavrel J. Dragula.
-red- Zdroj: SPŠE Piešťany

Populárne články