Connect with us

Aktuality

Mäso a šaláty po dobe spotreby našli aj v piešťanských obchodoch

Published

on

Reklama

Nedostatky odhalili vo väčšine tunajších supermarketov. Mimoriadna kontrola zameraná na epidemiologické riziká prebehla po celom Slovensku.

Reklama

Zamestnanci Úradu verejného zdravotníctva SR sa okrem iného zamerali na kontrolu dodržiavania hygienických požiadaviek na výrobu potravín a manipuláciu s nimi. Preverili, či obchodníci neporušujú bezpečnostné a kvalitatívne normy a či personál dodržiava zásady osobnej hygieny.

Nedostatky odhalili hneď v piatich piešťanských predajniach. V Bille na Nitrianskej ulici nemal jeden zamestnanec doklad o odbornej spôsobilosti. Označenie dátumu spotreby chýbalo tovaru v predajni PT Univerzál na E. F. Scherera. chýbal tiež dátum a čas otvorenia originálneho obalu.

Reklama

Závažnejšie nedostatky našli kontrolóri v Jednote na Kukučínovej. Predávali tam mäsové výrobky po dobe spotreby a so zápachom a oslizlým povrchom. Chýbalo tiež označenie času otvorenia.

V Tescu boli na pultoch lahôdkové šaláty po dobe spotreby, podobne ako v Kauflande. Tam však odhalili aj ich zmiešavanie.

Hygienici udelili na celom Slovensku 95 blokových pokút v celkovej sume 3 182 eur. V troch prípadoch začali správne konanie s predpokladanou výškou pokút 300, 600 a 1800 eur. Na celoslovenskej úrovni našli najviac chýb v predajniach Billa (26 zo 102 kontrolovaných), Kaufland (12 zo 48), Jednota (24 zo 128) a Tesco (12 zo 77).

Text: Martin Palkovič  Ilustr. foto: ht

Populárne články