Connect with us

Aktuality

Máj v Piešťanoch – tradičné remeslá, Festival letectva i mnoho iných podujatí

Viac ako 140 atraktívnych akcií ponúkne v máji piešťanský región svojim návštevníkom. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva na obľúbené tradičné aj nové podujatia.

Published

on

Reklama
Reklama

Aktualizovaný kompletný kalendár diania v piešťanskom regióne je dostupný na adrese https://kalendar.rezortpiestany.sk/.

Podujatia pre dospelých aj deti, pre seniorov aj pre mladých, skrátka pre každého. Dianie v piešťanskom regióne bude aj počas májových dní pestré.

„V máji sa u nás začínajú prvé jarmoky a hody, nebude chýbať známa a mimoriadne obľúbená prehliadka tradičných umeleckých remesiel, ktorá sa každoročne koná na Kúpeľnom ostrove a vždy priláka do Piešťan remeselníkov a tisícky návštevníkov z celého Slovenska i zo zahraničia, “ hovorí výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany Tatiana Nevolná. „Jarmoky, hody, stavanie májov a rôzne zábavy budú organizovať aj okolité obce. V Piešťanoch sa v máji uskutoční neodmysliteľný Festival letectva aj Dychfest. V Krakovanoch si prídu počas tematického festivalu na svoje milovníci paličkovanej čipky. No a rada by som pozvala aj do Drahoviec na jedinečné majstrovstvá Slovenska v kosení ručnou kosou. “

Deti určite poteší Rozprávková cesta hradom Beckov, dospelí zasa môžu navštíviť Vrbovské pivničky a ochutnať vína z okolia. Mesto Vrbové pozýva aj na slávny Jarný vrbovský jarmok.

Reklama

Piešťanský máj ponúkne tiež mnoho športových podujatí vhodných aj pre rodiny. Napríklad cyklovýlet Hore Váhom – Dole Váhom a Piešťanská BUĎ FITka, pokračovať budú splavy Váhu, prehliadky Hradu Beckov, komentované aj zážitkové prehliadky v Piešťanoch i návštevy u ornitológa. Hvezdáreň a planetárium v Hlohovci bude aj v máji organizovať pozorovania dennej i nočnej oblohy.

Sklamaní nebudú ani milovníci kultúry. „V Dome umenia vystúpi Peter Marcin so svojou známou talkshow Neskoro večer, umelecký súbor Lúčnica s predstavením Koločas: O sile lásky a obyčajov, a bude sa tu konať aj hudobné predstavenie Na srdci mi hraj,“ dopĺňa Tatiana Nevolná. „Empírové divadlo Hlohovec uvedie Zdenu Studenkovú a jej One woman show s názvom Shirley Valentine. V hoteli Thermia Palace bude koncertovať skupina Fragile, hotel Esplanade uvedie divadelnú komédiu Zoznamka. Rada by som ešte spomenula výstavu venovanú maliarovi Alfonsovi Muchovi, ktorý bol častým hosťom piešťanských kúpeľov. Na návštevníkov nášho regiónu čaká mnoho ďalších koncertov, predstavení, výstav, prehliadok aj skvelá klubová zábava.“

TS Rezort Piešťany

Populárne články