Connect with us

Aktuality

Maduničania kradli naftu priamo z nádrže

Published

on

Reklama
Reklama

Dvojica páchateľov, ktorých polícia prichytila priamo pri čine, spôsobila škodu 2-tisíc eur. Hrozí im za to odňatie slobody na dva roky.

orp--010

V noci z piatka na sobotu 3. mája prišli dvaja muži na Kostolanskú ulicu v obci Madunice. Zastavili pri nákladnom aute Scania, ktoré bolo zaparkované pred areálom firmy.

„Starší z dvojice priniesol k nákladnému autu štyri plastové bandasky a vošiel pod auto, na ktorom navŕtal palivovú nádrž. Vytekajúcu naftu zachytával do bandasiek, pričom do nich natieklo 100 litrov a ďalších 260 litrov vytieklo von,“ uviedla policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Reklama

Mladší z dvojice podľa jej slov zatiaľ čakal v aute a dával pozor. Okolo štvrtej hodiny ráno prišiel k nákladnému autu vodič, ktorý si bandasky všimol a autom zašiel do areálu firmy. Medzitým sa páchatelia aj s nakradnutou naftou ukryli v blízkom poraste.

„Privolaná policajná hliadka mužov aj s bandaskami našla a predviedla na policajné oddelenie. Páchatelia spôsobili prevŕtaním palivovej nádrže škodu 1450 eur a krádežou a vytečením nafty ďalších 475 eur,“ dodala hovorkyňa.

Polícia oboch, v minulosti už trestaných Maduničanov, vo veku 44 a 36 rokov, obvinila z prečinu krádeže a poškodzovania cudzej veci. Trestne stíhaní sú na slobode a v prípade uznania viny im hrozí odňatie slobody na dva roky.

Zdroj: Krajské riaditeľstvo policajného zboru Trnava

Populárne články