Connect with us

Aktuality

Maduničan ide do väzenia za podnecovanie rasovej neznášanlivosti

Published

on

Reklama

Dôvodom opätovného vzatia do väzby Františka B. je zamietnutie jeho odvolania. Krajský súd dnes potvrdil rozsudok, podľa ktorého si mladík odsedí šesť rokov za výtržníctvo a podnecovanie rasovej neznášanlivosti. Bude to vo väzení s minimálnym stupňom stráženia.

[singlepic id=28088 w=320 h=240 float=right]František B. bol spolu s Petrom H. obžalovaný v kauze zabitia Andreja Poláka. Obaja čelili obvineniu, že napadli a surovo zbili dôchodcu, ktorý sa vracal domov z obecných osláv. Útoku mal byť rasovo motivovaný. Tragédia sa stala po Cibuľových slávnostiach v obci Madunice pred dvoma rokmi.

Reklama

Obaja mladíci najprv dostali trest odňatia slobody na 13 rokov. Neskôr súd prvého stupňa trest pre Františka B. znížil na 9 rokov a koncom júna tohto roka sa páchateľ dokonca dostal na slobodu. Neužil si ju však príliš dlho, pretože krajský súd po zamietnutí jeho odvolania vydal príkaz na zadržanie.

„Krajský súd v Trnave dnes na verejnom zasadnutí zamietol podľa § 319 Trestného poriadku odvolanie F. B.,“ informovala hovorkyňa Viktóriu Kurucová a dodala, že proti tomuto uzneseniu nie je prípustný ďalší riadny opravný prostriedok.

Reklama

Vec je podľa jej slov právoplatne skončená, momentálne na Okresnom súde Piešťany, ani na Krajskom súde v Trnave nie je vedené žiadne iné konanie vo veci zabitia dôchodcu Andreja Poláka.

Hovorkyňa ďalej dodala, že podľa zákona bol František B. na výkon trestu odňatia slobody zaradený do ústavu s minimálnym stupňom stráženia.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články