Úvod Aktuality Lyžiari na Ahoji kúpili starší vlek, môžu tak predĺžiť svoj

Lyžiari na Ahoji kúpili starší vlek, môžu tak predĺžiť svoj

REKLAMA
Mlyny

Tento rok uplynie 35 rokov od spustenia prvého lyžiarskeho vleku v stredisku Ahoj nad obcou Banka. Za jeho výstavbou stoja zanietenci, ktorí na jeseň  v roku  1979 priviezli nevyužitý vlek z Dobrej Vody. Prevádzku lyžiarskeho strediska aj dnes zabezpečujú nadšenci z Lyžiarskeho klubu Ahoj Banka na čele s Martinom Jánoškom.  Tí požiadali začiatkom roka obecné zastupiteľstvo o podporu na zakúpenie staršieho vleku, vďaka ktorému by získali množstvo náhradných dielov na opravy vlekov. Materiál zo staršieho zariadenia za 1400 eur je možné použiť i na predĺženie horného vleku tak, aby spĺňal kritériá na usporiadanie juniorských majstrovstiev sveta v lyžovaní na tráve.

TH_20120610_2308 ahoj vlek

Domoss jesen 2019

REKLAMA

bio dia web baner 300x300 apr15

„Jestvujúci vlek sa už nevyrába a je veľký problém s náhradnými dielmi, veľa vecí si síce vieme opraviť alebo vyrobiť, ale žiaľ sú také komponenty, u ktorých sa to nedá,“ hovoril na rokovaní obecného zastupiteľstva prezident klubu Martin Jánoška.  Podľa starostky Tatiany Julinyovej je Lyžiarsky klub Ahoj Banka jedinou príspevkovou organizáciou, z ktorej sa obcou poskytnuté finančné prostriedky aj následne prostredníctvom tržieb vracajú späť do rozpočtu. Poslanci odklepli príspevok 400 eur, klub investoval tisíc a vyhliadnutý vlek už kúpil.

Lyžiarske stredisko Ahoj sa nachádza v nadmorskej výške 246 m. Zjazdovky s dvomi vlekmi majú celkové prevýšenie je 124 m. K dispozícii je aj osvetlenie zjazdovky. Momentálne je vďaka viacerým aktivitám stredisko v prevádzke celoročne. Okrem lyžovania v zime sa na Ahoji lyžuje aj na tráve a v posledných rokoch sa stále viac rozširuje jazda na horských bicykloch a kolobežkách.

TH_20120610_2295 ahoj vlek TH_20120610_2334 ahoj bike IMG_4669_resize-560x373[1]
-lt-, Foto: -th- a -lt-

REKLAMA