REKLAMA
OLANO Volby 2020

V sobotu 3. februára bolo v piešťanských uliciach veselo. Folklórny súbor Žito už po štvrtý krát obišiel domácnosti, aby im jeho členovia zavinšovali veselé fašiangy. Nechýbal tanec, spev, masky, domáca pálenka i bohaté pohostenie, ktoré folkloristi popoludní ponúkli verejnosti na pešej zóne. Ľudia dostali chutnú slaninku, klobásku, ale aj chlebík, koláče a ďalšie dobroty, pričom ich pohostili rôzne postavy v kostýmoch, medzi nimi aj smrtka.

Folkloristi začali o desiatej hodine dopoludnia na ulici Pod Párovcami, odtiaľ prešli ulicou Alexandra Šindelára do Orviského kúta, potom sa zastavili pri bývalom Megamarkete na Radlinského ulici, no zavítali aj do Aksenu.

REKLAMA
Dobra volba

O štvrtej popoludní priniesol súbor vyzbierané pokrmy a nápoje pred Zuckmann villu na Winterovej ulici, kde ich rozdelili medzi ľudí. Folkloristi pripravili aj tanečné a hudobné vystúpenie a roztancovali aj návštevníkov centra, ktorých podujatie prilákalo pred Zuckmann Villu desiatky. Fašiangy potrvajú do polnoci pred Popolcovou stredou.

Pozrite si našu fotogalériu:

-lt, vv-

REKLAMA