Connect with us

Aktuality

Ľubomír Behan stále uniká, v súvislosti s útekom sa objavujú aj vtipné koláže

Published

on

Reklama
Reklama

Ľubomírovi Behanovi sa podarilo uniknúť z leopoldovskej väznice ešte koncom minulého týždňa vo štvrtok 2. júna, krátko po ôsmej hodine ráno. I keď polícia hneď po úteku uzavrela cesty a rozbehla rozsiahle pátranie, pri ktorom nasadila špeciálne zložky i vrtuľník, trestancovi sa zo siete prenasledovateľov podarilo uniknúť. V súčasnosti pátranie pokračuje preverovaním operatívnych informácií a cieleným pátraním na vytipovaných miestach. Situáciu začali zľahčovať vtipné koláže, na jednej z nich sa napríklad utečenec objavuje na plagáte namiesto Morgana Freemana po boku Tima Robbinsa v slávnom oscarovom filme Vykúpenie z väznice Shawshank, prekrstenej na Leopolodov.

13333006_1048092388601743_4539374468371388728_n

Na webových portáloch sa objavili rôzne zaručené, aj ničím nepodložené informácie, týkajúce sa toho, že Ľubomír Behan mal utiecť so sekerou v ruke, hovorí sa dokonca o pripravenom úniku a komplicovi, ktorý mal mladého muža čakať na motorke. Kde sa utečenec momentálne nachádza, zostáva záhadou, rovnako ako to, či opustil hranice Trnavského kraja alebo už je mimo územia Slovenska.

„Polícia naďalej pátra po odsúdenom väzňovi v rámci celého Slovenska. O pomoc pri jeho vypátraní sme požiadali aj policajtov v rámci schengenského systému. Pátranie je nateraz v rukách kriminalistov, ktorí preverujú všetky operatívne informácie, aj informácie od občanov. Ide už o cielené pátranie na vytipovaných miestach. Útek väzňa z priestorov ústavu na výkon trestu vyšetrujeme ako prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia. Polícia pracuje aj s verziou, že mužovi mohol v úteku niekto dopomôcť,“ reagovala Mária Linkešová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

Reklama

Bez názvu

IMG_2895_resize

„Bezodkladne po vzniku mimoriadnej udalosti boli až do jej vyriešenia pozastavené práce na oprave strelnice v ústave Leopoldov. Zároveň sa okamžite začalo s prešetrovaním príčin a okolností, ktoré viedli k vzniku mimoriadnej udalosti. Úlohou vyšetrovania je aj preveriť, či postup príslušníkov ústavu bol v súlade s predpismi upravujúcimi výkon dozornej služby. Taktiež sa preverí ženijno-technické zabezpečenie priestorov, vyhodnotia dostupné kamerové záznamy, ako aj zadokumentujú výpovede zainteresovaných. Na základe záverov z prešetrovania budú prijaté opatrenia, prípadne vyvodená zodpovednosť, ak sa preukáže porušenie alebo zanedbanie povinností. Vzhľadom na aktuálne prebiehajúce vyšetrovanie nebude Zbor väzenskej a justičnej stráže poskytovať bližšie informácie k osobe odsúdeného a k okolnostiam vzniku mimoriadnej udalosti,“ vyjadril sa riaditeľ kancelárie generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže Adrián Baláž.

Denník Nový čas sa zamýšľa aj nad tým, že počas úteku mohol Behan zmeniť výzor: http://www.cas.sk/clanok/409114/zmenil-vazen-na-uteku-behan-vyzor-takto-by-ste-ho-nespoznali/

-lt/Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave, Zbor väzenskej a justičnej stráže, www.cas.sk-, Foto: facebook, archív-

Populárne články