Connect with us

Aktuality

Lido môže chytiť druhý dych aj vďaka vám

Published

on

Reklama

Záleží vám na tom ako Piešťany vyzerajú? Máte chuť priložiť ruku k dielu a skrášliť kedysi veľmi obľúbené Lido, ktoré v posledných rokoch zarastalo náletovými drevinami a trávou?
[singlepic id=28339 w=320 h=240 float=left]Občianske združenie Pro Civitate v spolupráci so Slovenským vodohospodárskym podnikom a ďalšími piešťanskými združeniami, skautmi a aktivistami plánuje na sobotu 21. apríla brigádu, ktorej cieľom bude upraviť trávnatý breh Váhu a spraviť z neho zaujímavú prírodnú pláž. Pracovníci SVP minulý týždeň za pomoci ťažkej techniky rozhrnuli štrk a vyrovnali pobrežnú časť toku rieky, tak aby bola pohodlne prístupná a aby voda odniesla usadené bahno. Tento týždeň pokosia ešte brehy a úlohou brigádnikov bude pohrabať trávu a napadané lístie zo stromov.
[singlepic id=28340 w=320 h=240 float=right]„Stretneme sa o 9:00 h na moste pri Dome umenia. Cieľom akcie je upraviť breh rieky tak, aby bol lákadlom pre domácich i turistov a prišli si sem do príjemného prostredia oddýchnuť a zrelaxovať. Nejaké náradie zabezpečíme, ale bolo by dobré priniesť si aj vlastné hrable, prípadne lopaty a rukavice. Predovšetkým je však dôležitá dobrá nálada a chuť pomôcť svojmu mestu,“ informoval Jozef Malík z OZ Pro Civitate. Na brigádu môžete pokojne zobrať aj deti, animátori z radov skautov im pripravia zaujímavý program. V prípade dažďa sa akcia presúva o týždeň na 28. apríla. V nedeľu 22. apríla je Deň Zeme, takže aj pri tejto príležitosti môžeme spraviť niečo pre našu planétu.
Vlani na jeseň zorganizovala mestská poslankyňa a krajinná architektka Eva Wernerová workshop študentov, ktorí navrhovali ako by Lido mohlo vyzerať v budúcnosti. Teraz by mala vzniknúť pracovná skupina, ktorá vyberie definitívu z návrhov a povie kam by sa Lido malo uberať, tak aby bolo možné postupne realizovať projekt revitalizácie lokality.

[singlepic id=28337 w=520 h=350 float=center]

Reklama

[nggallery id=1578]
Autor: ht Foto: T. Hudcovič

Reklama

Populárne články