Connect with us

Aktuality

Letisko ožije, spojenie s Berlínom bude opäť realitou

Published

on

Reklama

Po päťročnej prestávke obnoví cestovná kancelária EuroMed pravidelnú linku z piešťanského letiska. Po fáze konsolidácie vsádza totiž na rast v oblasti kúpeľného cestovného ruchu. EuroMed doteraz ročne priviezol do Piešťan okolo tritisíc klientov. Vďaka obnoveniu letov by chcel viac.

[singlepic id=18167 w=520 h=340 float=center]

Reklama

„Jednou z noviniek, ktoré sme na tento rok pripravili, bude sprístupnenie kúpeľných zariadení našich obchodných partnerov na Slovensku pre hostí z Berlína a okolia aj formou leteckej dopravy. Berlín predstavuje silný trh a priame letecké spojenie možnosť nárastu počtu klientov,“ povedal Andrej Klimek, konateľ spoločnosti EuroMed Slovensko.

Lety zabezpečí Danube Wings turbovrtuľovým lietadlom ATR 72-202 taliansko-francúzskeho výrobcu Aerei di Trasporto Regionale s kapacitou 70 osôb. Budú mať trojtýždňové intervaly. Prví kúpeľní hostia z Nemecka využijú leteckú linku v nedeľu 11. augusta. Deň predtým sa má na letisku konať festival Grape.

Reklama

REKLAMA

Cena spiatočnej letenky vrátane palivového príplatku  bude 348 eur. Jednosmerný let má stáť 199 eur (vrátane palivového príplatku) a je možnosť kombinovať ho s autobusovou dopravou.

Zástupcovia kancelárie rokovali o možnostiach podpory pravidelnej linky aj so samosprávou. Tá vraj nemá možnosti ako podporiť fungovanie pravidelného leteckého spojenia z Piešťan, avšak podarilo sa získať aspoň podporu vo forme ústretovej ceny poskytnutia letiska dopravcovi.

Zástupcovia cestovnej kancelárie veria, že sa im podarí prilákať aj vďaka leteckej linke do Piešťan viac klientov a berú na seba finančné riziká spojené s týmto plánom. Do spustenia letov si nechali väčší časový priestor preto, aby dokázali ponuku dostatočne spropagovať. Trojtýždňový interval zohľadňuje najčastejšiu dĺžku pobytov klientov z Berlína.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články