Connect with us

Aktuality

Letecké dni sa do Piešťan zatiaľ nevrátia

Published

on

Reklama

Nadzvukové stroje pravdepodobne ani tento rok Piešťancom nad hlavami hučať nebudú. Ministerstvo obrany potvrdilo, že letecké dni sa uskutočnia 1. a 2. septembra na Sliači.

[singlepic id=385 w=320 h=240 float=left]Spoločnosť Magnetpress, ktorá podujatie v Piešťanoch organizovala na webe nld.sk deklarovala už 25. mája 2011 snahu vrátiť ho späť. Predbežný termín konania bol 9. a 10. jún 2012.

Reklama

„Medzinárodné letecké dni SIAF 2012 sa tento rok uskutočnia opäť na letisku Sliač, konkrétne 1. a 2. septembra,“ informoval Ivan Rudolf, hovorca ministerstva obrany. Rezort podľa jeho slov vybral usporiadateľa – Slovenskú leteckú agentúru na základe verejnej súťaže.

„Minuloročné Medzinárodné letecké dni SIAF sa v roku 2011 na letisku Sliač osvedčili. Šou si prišlo pozrieť takmer 55 tisíc ľudí. Zároveň sa po prvýkrát konali bez stotisícovej dotácie od rezortu obrany,“ uvidel hovorca.

Reklama

Podľa bývalého ministra obrany Ľubomíra Galka jeho predchodcovia vyberali organizátora priamym zadaním. Okrem toho dostával dotáciu a patril mu aj výťažok zo vstupného. Preto sa Galko rozhodol pre vverejnú súťaž. Vyhrala ju Slovenská letecká agentúra a vlani usporiadala Medzinárodné letecké dni – Slovak International Air Fest (SIAF) prvýkrát na Sliači.

Internetové vydanie denníka Pravda túto súťaž vlani spochybnilo. Ľubomír Galko údajne nového usporiadateľa vyberal neštandardne. Po vyhlásení verejnej súťaže mal meniť podmienky pre uchádzačov, zloženie výberovej komisie aj termín na predkladanie ponúk.

Piešťanci, ktorí sa SIAF vlani zúčastnili, neboli spokojní s organizáciu podujatia. Sťažovali sa na dlhé kolóny a nedostatok občerstvenia.

O vyjadrenie sme požiadali aj spoločnosť Magnetpress. Odpoveď sme zatiaľ nedostali.

Takto vyzerali posledné Národné letecké dni v Piešťanoch:

[nggallery id=7]

Text: Martin Palkovič Foto: Tomáš Hudcovič

Populárne články