Connect with us

Aktuality

Letecká škola na Trajane zrejme nebude

Published

on

Reklama
Reklama

Plány neziskovej organizácie IKARIA – Európska letecká škola letectva,  ktorá v decembri minulého roka prejavila záujem o schátralú budovu bývalej školy na sídlisku Adam Trajan sa zrejme neuskutočnia. Zástupcovia leteckej školy totiž do minulého týždňa nedodali podklady, potrebné k uzavretiu zmluvy s mestom.

Na poslednom mestskom zastupiteľstve v piatok 26. septembra o tom informovala prednostka mestského úradu Denisa Bartošová. Poslanci potom uložili radnici, aby leteckej škole poslala poslednú výzvu a následne ukončila rokovanie o nájme. O ďalšom osude budovy by mal rozhodnúť nový poslanecký zbor, ktorý vznikne po voľbách.

IKARIA – Európska Vysoká škola letectva, n.o. vznikla 20. augusta 2013. Pri rokovaniach s Mestom Piešťany hovorila neziskovka  o plánoch investovať do rekonštrukcie až 990 tisíc eur v priebehu piatich rokov. Nájomná zmluva s mestom bolo navrhnutá na 30 rokov so symbolickým nájmom jedno euro ročne. Poslanci na júnovom zastupiteľstve zmluvu odsúhlasili, avšak požadovali zapracovanie pripomienok.

letecka skola ikaria

Reklama

 Takto mala vyzerať budova a okolie po rekonštrukcii.

REKLAMA

kia akcia

Podľa registra neziskových organizácií má Ikaria sídlo na piešťanskom letisku. Ako pre PNky povedal riaditeľ František Varga na letisku však umiestnila iba poštovú schránku. „Zástupcovia leteckej školy nás oslovili s ponukou spolupráce pri výcviku letcov minulý rok na jeseň,“ uviedol.  Pri tej príležitosti im vraj vyšli v ústrety a dovolili v budove umiestniť poštovú schránku. „Nemáme s tým problém, pokiaľ ide o spoločnosť, ktorej činnosť súvisí s našou,“ doplnil riaditeľ. Firma sa však podľa neho už viac neozvala a o jej ďalšej činnosti mal informácie iba z článkov, uverejnených v regionálnych médiách.

Prečítajte si aj: http: Vznik leteckej školy v Piešťanoch je zatiaľ otázny

(red, vizualizácia: Ikaria, ilustr. foto: archív pnky.sk)

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

Populárne články