Úvod Aktuality Ladislavovi Bačíkovi udelili Čestné občianstvo mesta Piešťany in memoriam

Ladislavovi Bačíkovi udelili Čestné občianstvo mesta Piešťany in memoriam

REKLAMA

Začiatkom tohto roka sme sa navždy rozlúčili so slovenskou športovou legendou Ladislavom Bačíkom z Piešťan. Mnohonásobný majster Československa dosahoval v plávaní na európskych šampionátoch výborné výsledky 문명의 충돌 다운로드. Neskôr pridal k plávaniu aj vodné pólo. Športové úspechy Ladislava Bačíka boli natoľko výrazné, že bol vyhlásený za najlepšieho športovca roka v krajine 알함브라 궁전의 추억 8화 다운로드. Za šírenie dobrého mena kúpeľného mesta vo svete mu bolo v utorok 8. novembra poobede udelené Čestné občianstvo mesta Piešťany in memoriam Google Drive folder.

Piestany-History Bacik

REKLAMA
PN Taxi
Knebl
Dompek Pizza donaskova sluzba
Sheriff Taxi Piešťany
Chlapci na panvici
Buenos pizza  burger

Ladislav Bačík (vľavo)

Podľa dôvodovej správy Čestné občianstvo mesta Piešťany môže mestské zastupiteľstvo udeliť v súlade s § 40 štatútu mesta Piešťany osobám, ktoré sa obzvlášť významným spôsobom zaslúžili o rozvoj a zveľadenie mesta, ochranu jeho záujmov a šírenie jeho dobrého mena vo svete, alebo ktorí obohatili ľudské poznanie vynikajúcimi tvorivými výkonmi. Čestné občianstvo mesta Piešťany bolo doteraz udelené dvadsiatim trom osobnostiam movie Glory of the Clan.

IMG_4256

IMG_4286

Plavec Ladislav Bačík reprezentoval mesto i krajinu v disciplíne 100 m znak na dvoch olympijských hrách – v roku 1952 vo fínskych Helsinkách a v roku 1956 v Melbourne v Austrálii 무료 성경 듣기 다운로드.

IMG_4279

IMG_4306Výborné výkony Ladislava Bačíka ocenili aj športoví novinári, ktorí ho v roku 1955 vyhlásili za najlepšieho športovca Slovenska 피파17 다운로드. V roku 1957 bol ocenený titulom Zaslúžilý majster športu. Okrem plávania sa venoval aj vodnému pólu, v ktorom bol jednotkou v Československu a patril medzi najobávanejších strelcov v lige i reprezentácii 닥터후 시즌1 다운로드. V rámci ankety Športovec roka 2013 získal Ladislav Bačík ocenenie ako najlepší tréner. Zomrel v Piešťanoch 6. januára 2016 vo veku 82 rokov Premier Pro 2.0.

IMG_4315IMG_4293IMG_4300

Primátor mesta Piešťany Miloš Tamajka na začiatku udalosti v príhovore vymenoval úspechy Ladislava Bačíka Smurf game. Ocenenie v podobe pamätnej plakety prevzala z rúk primátora manželka Ladislava Bačíka, pamätný list prevzal jeho syn. Na slávnostnom odovzdávaní na mestskom úrade bola prítomná rodina, spoluhráči, známi i obyvatelia mesta 한글 815 다운로드.

IMG_4269

IMG_4273

IMG_4319IMG_4344

IMG_4337

IMG_4311-vv; hist. foto: Piešťany-History

REKLAMA