Úvod Aktuality Kursalon znovu otvoria. Kúpele prenajali časť priestorov, časť na svojho nájomcu stále...

Kursalon znovu otvoria. Kúpele prenajali časť priestorov, časť na svojho nájomcu stále čaká

REKLAMA

V novembri 2017 ukončila spoločnosť Kursalon, ktorá prevádzkovala Frapperiu, Veľkú sálu i Art Jazz Gallery svoju činnosť v Kursalone a presťahovala sa do iných priestorov na Teplickej ulici 맥 크롬 유튜브 다운로드. Odvtedy sa v objekte konali len príležitostné akcie. Aktuálne si časť objektu prenajal klub ŽiWell, ktorý ukončil svoju činnosť v Leirovom dvore ku koncu minulého roka 가을체 폰트 다운로드. Na časť priestorov sa stále hľadá nájomca.


ŽiWell aktuálne prerába priestory bývalej Frapperie, pričom prenajatú má aj kuchyňu Konosba. Veľkú sálu majú prevádzkovať kúpele a záujemcovia si ju budú môcť prenajať na príležitostné akcie, pričom catering má zabezpečiť ŽiWell 안아보자 다운로드. Priestory bývalej vinárne, neskôr reštaurácie a Art Jazz Gallery sú voľné na prenájom.

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
PN Taxi
Buenos pizza  burger

O prenájom reštauračnej časti budovy, ktorú vlastnia Slovenské liečebné kúpele Piešťany, ako celku, mal začiatkom  roka 2018 podnikateľ z Bratislavy Cine 21 movie download. Plánoval tu otvoriť gastroprevádzku v dobovom štýle Rakúsko – Uhorska. Projekt mali zastrešiť viacerí partneri, pričom podnikateľ mal v pláne investovať do chátrajúcej budovy desiatky tisíc eur na jej rekonštrukciu.  Došlo aj k rokovaniam o zmluve, ale napokon zo strany SLKP nebol prejavený záujem vm player 다운로드. Kúpele podľa našich informácií potom rokovali s prevádzkovateľom kasína, ktorý tu chcel otvoriť jednu so svojich pobočiek. S potrebnými prestavbami na tento účel však nesúhlasili predovšetkým pamiatkari Download Android bitmap.

ŽiWell chce pokračovať v tom čo robil – podporu hľadá aj cez crowdfunding

ŽiWell ako nový nájomca časti objektu, chce pokračovať v tom, čo robil šesť rokov v Leierovom dvore 폰으로 다운로드. Priestor okrem gastroprevádzky fungoval aj ako komunitné centrum. „Chceme pokračovať v tom, čo sme robili doteraz, a dávať priestor lokálnym veciam, začínajúcim umelcom 신세기 에반게리온 다운로드. V Kursalone budeme robiť koncerty, výstavy, premietania aj tvorivé dielne. Čo sa týka jedla už nebude len vegetariánske, ale budeme stále ponúkať zdravé jedlo,“ približuje Aurel Rusnák, ktorý je jedným zo zakladateľov značky ŽiWell, pod ktorú patrí aj Piešťanský pivovar Drastic Pokémon Heartgold.

ŽiWell by mali otvoriť 1. apríla. Financie na rekonštrukciu chcú získať aj z crowdfundingovej kampane, ktorú spustia 22. februára na portáli startlab.sk. Jej názov je  oŽIWme Kursalon. Vyzbierané peniaze majú ísť na podporu samotnej rekonštrukcie, ale i na kultúrne aktivity, ktoré sa budú v Kursalone konať. Podporovatelia budú odmenení napríklad bezodnou šálkou kávy, pohárom piva, celoročným vstupom na kultúrne akcie alebo VIP vstupenkou na slávnostné otvorenie.

-th- Foto: -th-

REKLAMA