Connect with us

Aktuality

Kursalon oslávil 120 rokov, nadväzuje na tradície prvej republiky

Published

on

Reklama

Kúpeľnú dvoranu dali postaviť Winterovci krátko po svojom príchode do Piešťan. Od začiatku sa v nej konali významné spoločenské podujatia a svojmu účelu slúži dodnes.

[singlepic id=54712 w= h= float=center]

Reklama

REKLAMA

heaven rest

Reklama

Je to aj vďaka tomu, že jej časť má už desať rokov v prenájme od Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany Martin Ondko. Vďaka tomu tam ako prvá našiel svoje útočisko Piešťanský fotoklub, neskôr sa pridali jazzoví nadšenci, ale aj Rotary club, Lions club a Medzinárodný klub žien Piešťany. Každá z týchto organizácií robí v Kursalone množstvo kultúrnych podujatí, ale honosná budova hostí aj rôzne kongresy, stretnutia a akcie, ktoré usporadúva samospráva.

Okrem toho je už od roku 1928 sídlom Balneologického múzea. Jeho riaditeľ Vladimír Krupa predstavil hosťom pozvaným na narodeninovú oslavu bohatú históriu tejto budovy. „Kursalon nadväzuje na tradície prvej republiky. Aj dnes sa tu deje množstvo podobne významných spoločenských akcií,“ uzavrel svoj príhovor Vladimír Krupa. Primátor Remo Cicutto poďakoval prevádzkovateľom budovy za to, že tieto aktivity podporujú.

Súčasťou osláv bola prehliadka celej budovy vrátane Baleneologického múzea. V jednej z jeho expozícií je vystavená fotografia, ktorá zobrazuje budovu rok po jej dokončení. O tom, čo všetko sa na nej zmenilo a čo zostalo zachované, sa môžete prísť presvedčiť sami.

Populárne články