Connect with us

Aktuality

Kúpeľom hrozí konkurz

Published

on

Reklama

Takmer deväť rokov trvá spor s firmou Swiss Finance, s ktorou sa Slovenské liečebné kúpele Piešťany súdia o platnosť pohľadávky Karola Martinku. V pondelok bol v tejto súvislosti podaný na súd návrh na vyhlásenie konkurzu. Informoval o tom denník SME.

[singlepic id=44922 w=320 h=240 float=left]Podľa zástupcov kúpeľov ide o zastrašovanie. „Za týmto účelom Swiss Finance rozdelila svoju pohľadávku tak, že časť postúpila na spoločnosť CYC Bratislava, ktorej jediný spoločník a konateľ je práve právny zástupca spoločnosti Swiss Finance,“ povedal pre SME právnik kúpeľov Juraj Bizoň. O konkurz je možné žiadať len vtedy, ak dlžník neplatí najmenej dvom veriteľom. Kúpele teraz budú na súde dokazovať svoju platobnú kondíciu.

Reklama

Spoločnosť Swiss Finance žiada pohľadávku, ktorú odkúpila od firmy CKSK. Kúpele pod vedením Karola Martinku boli s CKSK prepojené prostredníctvom manažéra Jána Šípoša. Ten na súde priznal, že bol súčasne zamestnancom oboch firiem, tunelovanie však odmietol. Noví majitelia kúpeľov údajne nevýhodnú zmluvu vypovedali, protistrana sa bránila na súde. Spor trvá už takmer deväť rokov. Pôvodne išlo o 80 miliónov korún, teraz je to už takmer 7 mil. eur.

Súčasné vedenie kúpeľov v roku 2011 vyhlásilo, že priebeh súdneho sporu pripomína právne a justičné výpalníctvo, ktoré nepatrí k základom demokratického štátu.

Reklama

(mp)

REKLAMA

bike-centrum

Populárne články