Connect with us

Aktuality

Kúpele otvorili balneoterapiu za 9 mil. eur

Published

on

Reklama

Piešťany majú podľa vedenia kúpeľov najkrajšiu, najmodernejšiu a najkvalitnejšiu balneoterapiu v strednej Európe. Slávnostne ju otvorili 9. apríla po päťmesačnej rekonštrukcii za 9 miliónov eur.

MP 04-09-14 108325

Reklama

Ide o najväčšiu investíciu spoločnosti za posledných 8 rokov. Podľa návrhu architektov Tursunova a Rajnica, s dizajnom od návrhárky Giny Zarski vynovili bazény, rehabilitačné a masérske priestory, fitnes centrum, telocvičňu, recepciu a veľa ďalšieho.

„Dôvodom rekonštrukcie bol fakt, že stará balneoterapia mala viac než 40 rokov,“ povedal generálny riaditeľ Klaus Pilz a dodal: „Kúpele Piešťany nekonkurujú iba na lokálnom trhu, ale na európskom, ba aj svetovom.“ Hostia majú v dnešnom globalizačnom svete podľa jeho slov voľný výber, nezáleží na vzdialenostiach, ale na tom, či im liečba v kúpeľoch pomôže.

Reklama

REKLAMA

Monitoring_dirofilaria_pes

Do Piešťan by ich mohli prilákať práve nová balneoterapia. „Budeme robiť to, čo vieme najlepšie – liečenie reumatických chorôb a pohybového aparátu. V budúcnosti sa chceme venovať aktívnej rehabilitácii a preventívnej medicíne,“ doplnil generálny riaditeľ.

Krátko pred slávnostným prestrihnutím pásky poďakoval Iris Gibbor, predsedníčke predstavenstva spoločností CP Holding, hlavného akcionára spoločnosti Slovenské liečebné kúpele Piešťany. Dcéra zosnulého majiteľa piešťanských kúpeľov Bernarda Schreiera prišla na otvorenie balneoterapie osobne.

Vynovené priestory slúžia klientom od začiatku apríla. Jednou z najdôležitejších noviniek je, že termálne bazény sú predelené na časť s teplejšou a chladnejšou vodou. Pacienti, ktorí kvôli vysokej teplote nemohli zrkadlisko doteraz využívať, budú môcť byť teraz úspešne ošetrovaní.

Novinkou je liečba radiálnou rázovou vlnou, ktorá pomáha pacientom s bolesťami získať späť mobilitu. Vákuová kompresná terapia sa zase používa na zlepšenie krvného obehu, posilnenie svalového tkaniva a na úľavu od bolesti v nohách.

Súčasťou rehabilitačného centra sú priestory s malou kuchynkou a automobilom, aby si klienti mohli čo najlepšie precvičovať úkony bežného života.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články