Connect with us

Aktuality

Kúpalisko Eva začali rekonštruovať

Published

on

Reklama

Kúpalisko Eva, ktoré oslavuje v tomto roku osemdesiatku, začali rekonštruovať. Opravy sa dočká vonkajší 50 metrový bazén i relaxačný bazén. Klub vodného póla Kúpele Piešťany získal Evu koncom minulého roka do prenájmu od Slovenských liečebných kúpeľov do roku 2018. Vodnopólisti spustili v prvej polovici apríla prvé nevyhnutné investície na zabezpečenie prevádzkyschopnosti areálu.

10150655_380301875446145_5879068766060143384_n

Reklama

REKLAMA

Reklama

V posledných rokoch boli na Eve najväčšie problémy s netesnosťou 50 metrového bazéna. Vodnopólisti praskliny každoročne pred sezónou utesňovali a bazénu dávali nový náter. Práve preto je prvá fáza rekonštrukcie zameraná na spevnenie stien bazéna a izoláciu. V rámci prác by malo dôjsť aj k zväčšeniu relaxačného bazénu. Správca areálu by chcel práce stihnúť tak, aby sezóna mohla byť spustená ako každoročne, 1. júna.

Klubu vodného póla Kúpele Piešťany poskytne Mesto Piešťany v tomto roku dotáciu na prevádzku Evy vo výške 15-tisíc eur. V marci ju schválili poslanci mestského zastupiteľstva s tým, že ju podmienili 50 percentnou zľavou pre ľudí nad 62 rokov.

Kúpalisko Eva bude aj v tomto roku v Piešťanoch jediným väčším areálom umožňujúcim kúpanie verejnosti počas letných mesiacov. Ďalšie možnosti, kde sa kúpať, majú Piešťanci a návštevníci už len v hotelových bazénoch, alebo musia využiť prírodné lokality. Samosprávou plánované kúpalisko v mestskom parku je aj po rokoch príprav a spracovania projektových dokumentácií stále v nedohľadne. Radnica naň už preinvestovala cez 70-tisíc eur avšak ani tak nevie či bude investícia udržateľná, keďže doteraz nemá spracovanú štúdiu uskutočniteľnosti.

Autor: ht Foto: www.facebook.com/kupalisko.eva

Populárne články