Connect with us

Aktuality

Kúpalisko Eva oslávi 80. rokov v sobotu

Published

on

Reklama
Reklama

Pre návštevníkov je pripravených hneď niekoľko atrakcií, medzi nimi aj výstava historických fotografií. Kúpalisko, ktoré je národnou kultúrnou pamiatkou, otvorili v roku 1934.

kupalisko eva 2014 2

Okrúhlu, 80. letnú sezónu, oslávi Eva v sobotu 23. augusta. Celodenná párty štartuje už o 10.00 h a potrvá do 19.00 h. Návštevníci sa môžu tešiť na hudbu, animačné programy, cvičenie zumby a aqua aerobiku. Deti sa vyšantia v nafukovacom hrade a je pre ne pripravená aj súťaž v kreslení Ako vidím Evu. Starších určite potešia fotografie z bohatej histórie kúpaliska. O živú hudbu sa postará skupina iX. O 20.00 h začne spoločenské posedenie na terase.

Ľudovít Winter zrealizoval smelý nápad svojho spolupracovníka Eda Tolnaia v roku 1934. Celým svetom práve lomcovala Veľká hospodárska kríza. Ľudí sužoval nedostatok spotrebného tovaru aj rôzne epidémie a v exportne orientovanom Československu bol takmer každý tretí robotník nezamestnaný. Pre obyčajných ľudí bola návšteva „plaveckého štadióna“ príliš drahá. Preto už v auguste toho istého roku požadovali vznik obecného kúpaliska.

Reklama

Viac sa o histórii kúpaliska dočítate v tomto článku z mája minulého roka.

(red)

Populárne články