Connect with us

Aktuality

Krása z prírody v radošinskom kostole

Published

on

Reklama

Od nedele 19. septembra je radošinský farský Kostol Najsvätejšej Trojice vyzdobený “darmi zeme“ a nádhernými obrazmi vytvorenými z obilia, maku, rôznych semien, či kokosu. Veriaci z Radošiny sa takýmto spôsobom už po šiesty raz poďakovali za úrodu a oslávili hody.

[singlepic id=4208 w=320 h=240 float=left]Farníci do kostola priniesli to, čo sa im tento rok urodilo. Hrozno, jablká, paprika, feferónky, obilie, kukurica, tekvice a mnoho inej zeleniny, či ovocia zdobí oltáre kostola. Aranžmány príjemne dotvárajú umeleckú výzdobu kostola a ukazujú, za čo všetko treba ďakovať. Aj keď podmienky na pestovanie neboli tento rok ideálne, je čo ukázať.

Reklama

Kapitolou samou o sebe sú prírodné obrazy vytvorené z rôznych druhov obilia, všakovakých semien, maku, či zafarbeného kokosu. Vytvárajú ich každoročne dve sestry, radošinské rodáčky, Eva Michalátová a Anna Grácová. Ich práca je priam ukážková. Obrazy znázorňujúce napríklad Ježiša, Pannu Máriu, či Ducha Svätého sú kvalitným [singlepic id=4227 w=320 h=240 float=right]lákadlom. Na neskutočnú precíznosť, s akou autorky vytvárajú tieto diela, sa chodia pozrieť aj tí, ktorí by možno inak do kostola neprišli.

Ak sme vás inšpirovali a nestačí vám naša fotogaléria, všetko vyššie spomenuté by malo byť v kostole ešte minimálne do nadchádzajúcej nedele. Kostol je počas doby, kedy sú plody a obrazy vystavené, otvorený od 8.00 do 17.00 h a Radošinci sa tešia na vašu návštevu.

Reklama

Autor: ht   Foto: hug(o)photo agency – Tomáš Hudcovič

[nggallery id=152]

Populárne články