Úvod Aktuality Krakovany: Chodia po blate a štrku, obyvatelia už roky žiadajú novú cestu,...

Krakovany: Chodia po blate a štrku, obyvatelia už roky žiadajú novú cestu, teraz spísali petíciu

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Stav ciest označujú obyvatelia za jeden z častých problémov, ktorý ich trápi. Netýka sa to len Piešťan, ale i okolitých obcí. V Krakovanoch obyvatelia ulice k Spúšťu a Novej bojujú za vybudovanie cesty už niekoľko rokov, momentálne chodia iba po štrku a blate klot golden microphone. Po tom, čo mala obec rekonštrukciu opakovane v rozpočte, avšak k jej realizácii nedošlo, spísali obyvatelia týchto ulíc v Krakovanoch petíciu a žiadajú bezodkladné riešenie situácie Iglus. Podľa starostu sa na v danej veci koná, problémom je podľa neho chýbajúca kanalizácia.

Obyvatelia hovoria v súvislosti s prístupom ku svojim nehnuteľnostiam už o zúfalstve Download Chrome Cleanup Tool. Nádej im podľa ich slov nedáva ani 20-tisíc eur v rozpočte na riešenie komunikácie na ulici k Spúšťu a prísľuby starostu Františka Klinovského 날씨의 아이 고화질 다운로드. Obec totiž dáva do rozpočtu túto ulicu opakovane, ale situácia sa zatiaľ vždy rieši iba dosypaním štrku. 

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Vieme o dlhotrvajúcom probléme s týmito ulicami a snažíme sa to riešiť my Dawn. Riešenie však brzdí najmä fakt, že na uvedených uliciach nie je uložená kanalizácia. V tomto období očakávame spolu s mestom Vrbové na postup Ministerstva životného prostredia SR, s ktorým máme založené združenie práve z dôvodu vybudovať kanalizáciu v našej obci, vysvetľuje starosta František Klinovský 애프터스쿨 뱅 다운로드.

Preto podľa jeho slov prostriedky plánované v predošlých rokoch boli využité len na údržbu spomenutých ciest. „Po dohode s niektorými obyvateľmi ulíc sme začali pracovať na riešení, pri ktorom bude na cesty položený povrch z frézovaného asfaltu 내부자들 오리지널 다운로드. K realizácii by malo prísť v mesiacoch, kedy bude teplota dosahovať vyššie hodnoty. Ku konečnému riešeniu príde po odkanalizovaní úseku ulíc,“ prisľúbil starosta 프렌즈 전시즌 다운로드. Toho k bezodkladnému riešeniu situácie vyzývajú obyvatelia v petícii, pričom pre prípadné riešenie vlastníctva pozemkov pod komunikáciou navrhujú aj vyvlastnenie Download avplayer. Niektorí z nich predali obce spoje pozemky, ktoré sa nachádzali pod cestou v predošlých rokoch za symbolické ceny, práve pre to, aby uľahčili realizáciu komunikácie 패션시티 mr 다운로드.

Podľa slov starostu má obec Krakovany v tomto roku v pláne rekonštrukciu chodníka pre peších na Školskej ulici, ktorý je rovnako v zlom technickom stave. „Pracujeme aj na rekonštrukcii cesty z Južnej k ČOV, ku ktorej by malo prísť v jarných mesiacoch,“ informoval starosta.

Obec má v zverejnenom rozpočte naplánovaných aktuálne 20 000 eur na položke Rekonštrukcia a modernizácia – k Spúšťu kanalizácia a miestna komunikácia a na ďalšie miestne komunikácie 50 000 eur. Ak teda budú naplnené sľuby, dočasne by mala situáciu vyriešiť pokládka vrstvy frézovaného asfaltu, to však nebude definitívne riešenie. Na to si budú musieť ľudia počkať až kým nebude vybudovaná kanalizácia, hoci niektorí z nich ju nechcú.

 


-th- 

REKLAMA