Connect with us

Aktuality

Krakovany: Chodia po blate a štrku, obyvatelia už roky žiadajú novú cestu, teraz spísali petíciu

Published

on

Reklama

Stav ciest označujú obyvatelia za jeden z častých problémov, ktorý ich trápi. Netýka sa to len Piešťan, ale i okolitých obcí. V Krakovanoch obyvatelia ulice k Spúšťu a Novej bojujú za vybudovanie cesty už niekoľko rokov, momentálne chodia iba po štrku a blate. Po tom, čo mala obec rekonštrukciu opakovane v rozpočte, avšak k jej realizácii nedošlo, spísali obyvatelia týchto ulíc v Krakovanoch petíciu a žiadajú bezodkladné riešenie situácie. Podľa starostu sa na v danej veci koná, problémom je podľa neho chýbajúca kanalizácia.

Obyvatelia hovoria v súvislosti s prístupom ku svojim nehnuteľnostiam už o zúfalstve. Nádej im podľa ich slov nedáva ani 20-tisíc eur v rozpočte na riešenie komunikácie na ulici k Spúšťu a prísľuby starostu Františka Klinovského. Obec totiž dáva do rozpočtu túto ulicu opakovane, ale situácia sa zatiaľ vždy rieši iba dosypaním štrku. 

Reklama

„Vieme o dlhotrvajúcom probléme s týmito ulicami a snažíme sa to riešiť. Riešenie však brzdí najmä fakt, že na uvedených uliciach nie je uložená kanalizácia. V tomto období očakávame spolu s mestom Vrbové na postup Ministerstva životného prostredia SR, s ktorým máme založené združenie práve z dôvodu vybudovať kanalizáciu v našej obci, vysvetľuje starosta František Klinovský.

Preto podľa jeho slov prostriedky plánované v predošlých rokoch boli využité len na údržbu spomenutých ciest. „Po dohode s niektorými obyvateľmi ulíc sme začali pracovať na riešení, pri ktorom bude na cesty položený povrch z frézovaného asfaltu. K realizácii by malo prísť v mesiacoch, kedy bude teplota dosahovať vyššie hodnoty. Ku konečnému riešeniu príde po odkanalizovaní úseku ulíc,“ prisľúbil starosta. Toho k bezodkladnému riešeniu situácie vyzývajú obyvatelia v petícii, pričom pre prípadné riešenie vlastníctva pozemkov pod komunikáciou navrhujú aj vyvlastnenie. Niektorí z nich predali obce spoje pozemky, ktoré sa nachádzali pod cestou v predošlých rokoch za symbolické ceny, práve pre to, aby uľahčili realizáciu komunikácie.

Reklama

Podľa slov starostu má obec Krakovany v tomto roku v pláne rekonštrukciu chodníka pre peších na Školskej ulici, ktorý je rovnako v zlom technickom stave. „Pracujeme aj na rekonštrukcii cesty z Južnej k ČOV, ku ktorej by malo prísť v jarných mesiacoch,“ informoval starosta.

Obec má v zverejnenom rozpočte naplánovaných aktuálne 20 000 eur na položke Rekonštrukcia a modernizácia – k Spúšťu kanalizácia a miestna komunikácia a na ďalšie miestne komunikácie 50 000 eur. Ak teda budú naplnené sľuby, dočasne by mala situáciu vyriešiť pokládka vrstvy frézovaného asfaltu, to však nebude definitívne riešenie. Na to si budú musieť ľudia počkať až kým nebude vybudovaná kanalizácia, hoci niektorí z nich ju nechcú.

 


-th- 

Populárne články