Connect with us

Aktuality

Krajinský most môže odľahčiť plošný zákaz kamiónov

Published

on

Reklama

Už v polovici budúceho roka by nemali po cestách druhej a tretej triedy jazdiť kamióny. Plošný zákaz, ktorý však bude mať aj výnimky, odľahčí dopravné zaťaženie Krajinského mosta.

[singlepic id=36676 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Už teraz po ňom neprejdú dve nákladné autá naraz, je totiž príliš úzky. V snahe vyhnúť sa oprotiidúcim vozidlám vychádzajú kamióny na kryt žľabu mostnej rímsy a ten sa pod ich náporom rozpadáva. Cestári ho opravujú aj štyrikrát do roka.

Reklama

Plošný zákaz nákladnej dopravy na cestách v správe krajov prisľúbil trnavskému županovi Tiborovi Mikušovi premiér Róbert Fico po včerajšom spoločnom rokovaní.

„Ťažká kamiónová doprava sa pohybuje po cestách, ktoré nie sú konštruované na túto záťaž, nikdy na to neboli určené a ohrozuje zdravie a majetok občanov. Musíme myslieť aj na mostné telesá, ktoré nie sú konštruované na túto záťaž a frekvenciu,“ povedal Tibor Mikuš.

Premiér pripustil, že zákaz bude mať aj výnimky. Napriek tomu s ním dopravcovia nesúhlasia. Argumentujú umelým navyšovaním nákladov. Podľa Fica by zákaz mohol začať platiť v polovici budúceho roka.

Predstavitelia kraja aj mesta sa už niekoľkokrát pokúšali cestu II/449, ktorej je Krajinský most súčasťou, preklasifikovať na cestu prvej triedy. Ministerstvo dopravy to vždy odmietlo ako nesystémový krok.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA

Populárne články