Connect with us

Aktuality

Krajinský most by mali začať konečne rekonštruovať

Published

on

Reklama
Reklama

Krajinský most prešiel rekonštrukciou vrchnej časti v roku 2014. Už vtedy sa vedelo, že jeho veľkým problémom je stav pilierov pod vodou. Naplánovaná bola ďalšia rekonštrukcia a v roku 2016 vydané stavebné povolenie s termínom ukončenia prác do konca roka 2017. Ani po viac ako 2,5 roku od jeho vydania sa s prácami nezačalo. Dôvodom je verejné obstarávanie, ktoré nepochopiteľne realizoval pre trnavskú župu Prešovský samosprávny kraj. Podľa aktuálneho vyjadrenia zástupcov Trnavského samosprávneho kraja je konečne známy dodávateľ a práce by sa mali začať pred prázdninami.

Trnavskému samosprávnemu kraju sa podarilo získať prostriedky na rekonštrukciu poškodených pilierov mosta a prvú etapu rekonštrukcie cesty II/499 z Integrovaného regionálneho operačného programu. Rekonštruovať sa teda bude cesta popod Červenú vežu po križovatku s cestou II/504 v obci Banka. Dĺžka úseku je 750,64 m.

V súčasnosti je už známy úspešný uchádzač, ktorým sa stala spoločnosť Swietelsky –Slovakia. Práce na pilieroch Krajinského mosta a necelom kilometri cesty má dodať za 1 957 237,07 eur.

Aktuálne sa čaká na schválenie dokumentácie z verejného obstarávania riadiacim orgánom a Úradom pre verejné obstarávanie. Predpokladaný začiatok rekonštrukcie je jún 2019.

Reklama
Rekonštrukciu cesty na Havran brzdí vysporiadanie pozemkov

Rekonštrukciu cesty II/499 cez horský priechod Havran plánuje Trnavský samosprávny kraj taktiež z európskych štrukturálnych fondov. 

„Je vypracovaná projektová dokumentácia. V súčasnosti prebieha príprava majetkovoprávneho vysporiadania cestou zastavaných pozemkov. Cesta prechádza aj cez súkromné pozemky, ktoré je potrebné vysporiadať ešte pred vydaním stavebného povolenia. Následne bude možné predložiť tento projektový zámer na príslušné ministerstvo,“ informoval Patrik Velšic.

-th- Ilustr. foto: Martin Palkovič, Miroslav Petráš, Matúš Ficel

Populárne články