Connect with us

Aktuality

Kotlebovci sa chystajú do Maduníc. Môže byť horúco

Published

on

Reklama

Pred dvomi týždňami brutálne zbila partia mladíkov v Maduniciach 63-ročného dôchodcu, ktorý sa vracal domov z Cibuľových slávností. Muž utrpel vážne zranenia, má dolámené očné oblúky, prasknutú lebku a pomliaždený mozog, lekári mu veľkú nádej nedávajú. V sobotu 3. septembra sa chystajú do Maduníc priaznivci Mariána Kotlebu a Luďovej strany Naše Slovenko z celej republiky na protestné zhromaždenie „Za bezpečný a lepší život v Maduniciach a Slovensku“.

Polícia zadržala násilníkov pár hodín po incidente. Dvoch z nich už predviedla pred piešťanský okresný súd. Hrozí im dvanásťročný trest. Jeden z mladíkov povedal pri predvádzaní redaktorovi TV JOJ: „Je mi veľmi ľúto, čo sa stalo… V živote som nebol trestaný… Bol som veľmi opitý, toto sa mi stalo prvýkrát v živote.“ Na otázku, čím dokázali spôsobiť mužovi také rozsiahle zranenia odpovedal: „Rukou…“

Reklama

Reportáž TV JOJ:

 

Reklama

Podľa posledných informácií lekári zraneného muža pomaly odpájajú od prístrojov. Ak tento úkon prežije, je už podľa nich jasné, že vzhľadom na poranenia, ktoré utrpel bude mať vážne postihnutie.

Aktuálne sa v sobotu do Maduníc chystá podľa facebookovej pozvánky cez 300 priaznivcov Mariana Kotlebu a Ľudovej strany Naše Slovensko. Chcú protestovať proti posledným udalostiam v obci. Aj keď predstavitelia strany zvyčajne na začiatku stretnutí vyzývajú účastníkov aby sa nenechal i vyprovokovať k násilnostiam a hrubosti, nie vždy to dopadne podľa ich výziev. Na facebooku sa objavil tiež komentár jedného z potenciálnych účastníkov pochodu: „prichistat seci nozee palice a idemeeeeeeee“.

Podľa starostky obce Aleny Jelušovej organizátori oznámili v žiadosti o povolenie zhromaždenia predpokladaný počet účastníkov päťdesiat. Stretnutie sa má uskutočniť na veľkom parkovisku pred obecným úradom samozrejme za asistencie polície, ktorú starostka informovala.

Autor: th

Populárne články