Connect with us

Aktuality

Koronavírus: Prvé prípady v Novom Meste nad Váhom

Published

on

Reklama
Reklama

Primátor Nového Mesta nad Váhom v nedeľu 15. marca zverejnil na webovej stránke samosprávy vyhlásenie s informáciami o prvých prípadoch nákazy na území mesta. Žiada, aby ľudia dôsledne dodržiavali prijaté opatrenia. Optimálne pre zníženie prenosu vírusu je zostať v maximálnej možnej miere doma a ak už človek musí do kontaktu s ďalšími je nutné používať ochranné prvky a dôsledne dodržiavať hygienu.

„S poľutovaním Vám musím oznámiť, že v našom meste boli zistené dva pozitívne nálezy na nový koronavírus COVID 19 u matky s dcérou, ktoré sa vrátili z Rakúska. V súčasnom období sú hospitalizované vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne. Ďalší prípad bol zistený v obci Lubina, kde je nakazená matka, ktorá bola s dcérou a manželom vo Švajčiarsku a všetci sú hospitalizovaní tiež vo FN Trenčín. Pozitívne testované osoby sú identifikované, na základe GDPR ich osobné údaje nezverejňujeme,“ informoval primátor Jozef Trstenský.

Podľa jeho vyjadrenia dohľad nad postihnutými a ich kontakt s inými osobami prešetruje Regionálny úrad verejného zdravotníctva Trenčín. O ďalších opatreniach a zisteniach budeme samospráva priebežne informovať na webovej stránke mesta.

„Vzhľadom k tomu, že všetci koronapozitívni pacienti majú cestovateľskú anamnézu, nebol potvrdený komunitný prenos nákazy / zdroj nákazy je mimo územia SR /. Zároveň Vás žiadam o dodržiavanie všetkých opatrení prijatých orgánmi štátu a mesta v boji proti COVID 19. Epidemiologickú situáciu aktuálne monitorujeme a v prípade akýchkoľvek aktualít Vás budeme informovať,“ dodal J. Trstenský.

Reklama

-red- Zdroj: nove-mesto.sk

Populárne články