Connect with us

Aktuality

Korčuľovanie na Striebornici vyjde desiatky ľudí na desiatky eur

Policajti zaznamenali v nedeľu 21. januára pri vodnej nádrži Striebornica v Moravanoch nad Váhom 52 vozidiel, ktorých vodiči sa dopustili dopravného priestupku. Išlo o ľudí, čo sa prišli korčuľovať na zamrznutú Striebornicu. Svoje vozidlá zaparkovali pozdĺž cesty, na tráve, či v poli. Na komunikácii sú pri nádrži v oboch smeroch osadené značky zákaz zastavenia. Policajti konali na základe oznámenia.

Published

on

Reklama

„Policajti prijali podnet na linku 158, kde občan oznámil, že v obci Moravany nad Váhom parkuje viacero vozidiel na mieste, kde je to zakázané a blokujú tak prejazdnosť cesty. Po príchode na miesto policajti zistili viacero vozidiel, ktorých vodiči nerešpektovali pravidlá cestnej premávky. Hliadka zadokumentovala na mieste 52 priestupkov, ktoré ďalej riešime formou tzv. objektívnej zodpovednosti,“ informovala Zlatica Antalová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

Podľa vyjadrenia hovorkyne za porušenie zákazu zastavenia a státia na zeleni bude držiteľom vozidiel zaslaný rozkaz o uložení pokuty v zmysle zákona. Niektorí už rozkaz dostali, iní ešte len dostanú. Za státie na zeleni bola udelená pokuta 78 eur. Ak majiteľ vozidla v lehote do 15 dní od doručenia rozkazu uhradí dve tretiny z uloženej výšky pokuty, teda suma 52 eur, pokuta sa považuje za uhradenú v plnej výške podľa § 139b odsek 5 zákona o cestnej premávke.

Reklama

„Od začiatku roka ide o prvý podnet, ktorý súvisel s parkovaním vozidiel a polícia to riešila v takomto rozsahu,“ dodala hovorkyňa.

Reklama

-th- Foto: th, mf

Populárne články