Úvod Aktuality Koledníci i Piešťanci Dobrou novinou opäť podporili núdznych

Koledníci i Piešťanci Dobrou novinou opäť podporili núdznych

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Na sviatok sv. Štefana 26. decembra sa niesla Piešťanmi Dobrá novina. Takmer štyri desiatky koledníkov rozdelené do troch skupín navštívili dve desiatky piešťanských domácností s vianočným posolstvom Vector image. Koledovanie Dobrej noviny organizuje od roku 1995 Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. V Piešťanoch sa koledovanie konalo po desaťročnej odmlke tento rok po druhý raz KakaoTalk 4.4.2. Koledníci vyzbierali 700 eur, ktoré poputujú na podporu v Etiópii.

w_MG_5315

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Dobrá novina už pomohla v najchudobnejších krajinách Afriky a podporila dohromady 29 projektov v Keni, Južnom Sudáne, Ugande, Etiópii a Rwande vsphere 6.5.  Aktuálnym  22. ročníkom Dobrej noviny sa nesie téma Deti sú srdcom zmeny. Výťažok tohtoročného koledovania, do ktorého sa zapojilo takmer 800 slovenských farností poputuje na projekty v etiópskych oblastiach Tigray a Arsi zameraných na deti s postihnutím 티비오늘 다운로드.

Partnerom v Etiópii je  organizácia HEfDA (Harmee Education for Development Association). Harmee znamená v jazyku oromo matka. Toto prepojenie nie je náhodné 인도 지도 다운로드. HEfDA totiž tiež vedie miestne komunity k zodpovednosti a samostatnosti. „Našou úlohou je sprevádzať a podporovať ľudí v ich úsilí zlepšovať si vlastnú situáciu Windows 10 Explorer. Problémom často nie je nedostatok zdrojov, ale nedostatok vedomostí a zručností, ako existujúce zdroje rozpoznať a použiť pre spoločné dobro,“ hovorí Daniel Keftassa, zakladateľ združenia 가디언즈 오브 갤럭시 vol.2 다운로드.12-e1475488300262[1]

Obyvatelia okresu Munesa žijú prevažne vidieckym spôsobom života vo veľmi jednoduchých podmienkach 백일의 낭군님 7화 다운로드. Väčšina okresu sa rozprestiera na chladnej vysočine (2000-3500 m nad morom) s členitým povrchom. Žije tu približne 208 000 ľudí. Postihnutie patrí medzi hlavné sociálne problémy, ktoré bránia ľuďom s postihnutím zapájať sa do sociálno-ekonomických aktivít 마이크로소프트 오피스365 다운로드. Rodičia neposielajú svoje deti s postihnutím do škôl, pretože veria, že dieťa s akýmkoľvek postihnutím nemôže úspešne študovať a nedokáže sa nič naučiť 스키 사파리 다운로드. Mnohé z nich preto pomáhajú rodičom pri starostlivosti o zvieratá, nosení vody, farmárčení a iných prácach okolo domu.

„Jediná šanca, ktorú tieto deti majú, je vzdelanie,“ vysvetľuje Daniel Keftassa a pokračuje: „Podporiť dieťa, aby získalo vzdelanie, väčšiu samostatnosť, zodpovednosť, a tak i budúcnosť, je veľká vec. Projekt nedáva šancu len deťom s postihnutím, ale mení celú miestnu komunitu.“

w_MG_5386

Koledníci v Piešťanoch vyzbierali svojimi vinšami a piesňami 700 eur. „Je to nemej ako vlani, avšak rovnako sme tento rok navštívili menej rodín. Žiaľ viaceré sa odhlásili, alebo vôbec neprihlásili, keďže sa boria so zdravotnými problémami. Chorých je v Piešťanoch aktuálne neúrekom. Napriek tomu som rád, že sa nám podarilo zase vyzbierať finančné prostriedky na podporu dobrej veci a rovnako našim deťom ukázať, že je dôležité byť aktívny a snažiť sa pomôcť, pričom sa to dá úplne jednoducho iba vďaka ich talentu a obetovaniu času,“ hovorí Marián Bucko, stojaci za znovunaštartovaním koledovania Dobrej noviny v Piešťanoch.

Ku koledníkom sa pridal aj farár z farnosti sv. Štefana Branislav Popelka. Deti i dospelí rozniesli po piešťanských domácnostiach okrem dobrej noviny aj dobrú náladu. Za ich koledovanie sa im ušlo tiež sladkých dobrôt a pohostenia.

Ak by ste ešte chceli podporiť projekt Dobrej noviny finančne, pokladnička je umiestnená v kostole sv. Štefana do 6. januára, teda do Troch kráľov. Finančný príspevok môžete tiež poslať na číslo účtu v tatra Banke IBAN: SK77 1100 0000 0029 4045 7894, SWIFT: ATARSKBX. Zbierku  je možné podporiť aj darcovskou SMS v hodnote 2 eurá v čase od 1. novembra do 31. januára vo všetkých mobilných sieťach s textom DMS DOBRANOVINA na číslo 877 (podiel prevádzaný na účet zbierky z každej DMS je 1,92 €).

-TS/www.dobranovina.sk- Foto: th/www.dobranovina.sk

REKLAMA