Connect with us

Aktuality

Klaus Pilz povedie hotel Thermal v Karlových Varoch

Published

on

Reklama
Reklama

Od januára 2015 bude viesť hotel Thermal v Karlových Varoch bývalý riaditeľ piešťanských kúpeľov Klaus Pilz. Začiatkom nového roka ho má uviesť do funkcie generálneho riaditeľa minister financií Andrej Babiš. Hotel totiž patrí práve českému ministerstvu financií.

pilz2To v lete odvolalo dovtedajšieho riaditeľa, správnu aj dozornú radu. Výberové konanie na nového riaditeľa vyhlásili koncom septembra s tým, že hľadajú charizmatického, flexibilného človeka s obchodným duchom a schopnosťou vybudovať, motivovať a stmeľovať tím. Požiadavkou bola desaťročná prax s riadením podobného zariadenia a znalosť angličtiny a ruštiny. Prihlásilo sa 17 záujemcov.

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo pre štátom vlastnené spoločnosti angažovať ďalšieho mimoriadneho odborníka. Pán Pilz zbieral hoteliérske skúsenosti po celom svete, je tiež držiteľom ocenenia Hoteliér roka 2004 v Českej republike, či medaile Trnavského kraja za prínos k rozvoju cestovného ruchu,“ povedal minister financií Andrej Babiš s tým, že hlavnou úlohou generálneho riaditeľa bude zlepšiť ekonomický potenciál hotelu v súčasnej dobe, keď sa mení skladba jeho hostí.

„Hotel Thermal je nielen významným kúpeľným hotelom, ale i jediným kongresovým centrom v regióne. A napríklad v tejto oblasti vidím nevyužitý potenciál,“ povedal Klaus Pilz.

Reklama

REKLAMA

Plesen_banner w

Klaus J. Pilz vyštudoval management cestovného ruchu na viedenskej Wirtschaftsuniversität. V minulosti pôsobil na manažérskych postoch vo viedenskom hoteli Penta, či v pražských hoteloch Grand Hotel Bohemia alebo International, kde zastával i funkciu generálneho riaditeľa. Klaus Pilz pôsobil v Piešťanoch od septembra 2005. V septembri tohto roka po vzájomnej dohode ukončil pôsobenie v SLK Piešťany a nahradil ho predseda predstavenstva Lev Novobilský zároveň vedie kúpele Mariánské Lázně. Ich  väčšinovým akcionárom je rovnako ako v Piešťanoch Danubius Hotels Group.

Autor: TS MF ČR/th

Populárne články