Connect with us

Aktuality

Každý desiaty v okrese Piešťany je nezamestnaný

Published

on

Reklama

Presne 9,64 percenta ekonomicky aktívnych ľudí v okrese Piešťany bolo v januári bez práce. Vyplýva to zo štatistiky, ktorú zverejnil úrad práce.

[singlepic id=40003 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla úroveň 14,80 % a je najvyššia od roku 2004. Zvýšenie počtu nezamestnaných sa nevyhlo ani okresu Piešťany. Od decembra pribudlo v evidencii 244 ľudí bez práce. Medziročne narástla u nás nezamestnanosť o jedno percento.

Reklama

„Prítok 244 uchádzačov o zamestnanie v mesiaci január 2013 spôsobilo hlavne ukončenie pracovných pomerov na dobu určitú, v skúšobnej dobe a dohodou, ale aj absencia pracovnoprávnych vzťahov pred evidenciou, resp. ukončenie dočasnej práceneschopnosti,“ uviedla Marcela Sedláková z kancelárie riaditeľa piešťanského úradu práce.

Žiadne väčšie prepúšťanie od jedného zamestnávateľa podľa jej slov neevidujú a nezaznamenali ani zvýšený počet bývalých dohodárov.

REKLAMA

fitness sity dieta

Zamestnávatelia v našom okrese majú najväčší záujem o pozície ako kuchár, čašník, recepčný, skladník, šička a operátor výroby. Všetky voľné pracovné miesta sú uvedené na stránke úradu upsvarpn.sk.„V súčasnosti nemáme nahlásené žiadne hromadné prepúšťanie,“ dodala Marcela Sedláková.

V porovnaní s ostatnými okresmi sú na tom Piešťany s nezamestnanosťou relatívne dobre. Najviac ľudí bez práce má Rimavská Sobota (35,59 %), najmenej Bratislava. V poradí okresov patrí tomu nášmu 65. priečka. Lepšie na tom sú napríklad Skalica, Senica, Myjava a Nové Mesto nad Váhom.

Text: Martin Palkovič Obrázok: upsvar.sk

Populárne články