Connect with us

Aktuality

Jozef Metelka končí v slovenskej reprezentácii, dôvodom sú spackané preteky

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťanský rodák a zrejme najväčšia hviezda našej súčasnej paracyklistiky Jozef Metelka ohlásil definitívny koniec reprezentácie Slovenska. Dôvodom má byť podľa jeho vyjadrení spackaná a neprofesionálna činnosť vedúceho výpravy Branislava Režňáka počas pretekov s hromadným štartom na Majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike. Triumf v časovke jednotlivcov a obhajoba majstrovského titulu v piatok 1. septembra, tak boli s veľkou pravdepodobnosťou poslednými úspechmi v slovenských farbách. Informácie priniesol portál cas.sk. Slovenský paralympijský výbor poskytol médiam stanovisko, podľa ktorého jeho predstavitelia vidia veci inak.

Jozef Metelka prekvapivo nebol v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom klasifikovaný. Ako uviedol vo svojich vyjadreniach, mohla za to nedostatočná komunikácia zo strany výpravy o presune tabúľ informujúcich o počte zostávajúcich kôl.

„V domnienke, že idem posledné kolo, a tým, že som na ľavej strane nevidel žiadne číslo, ma to len utvrdilo a vyrazil som naplno. Myslel som, že som vyhral, len mi bolo čudné, že za páskou nikto nespomaľuje, až mi jeden z organizátorov povedal, že to ešte nie je cieľ… No pretekárov, ktorí ma obehli, už nešlo dobehnúť,“ uviedol k nedokončeniu závodu.

Reklama

Problémov však bolo podľa bývalého slovenského reprezentanta viacero, okrem neskorého pridelenia štartovných čísel sa sťažoval aj na to, že výprava prekročila rozpočet a spiatočné letenky si musel zaplatiť z vlastného vrecka.

„Pre niekoho to bol asi turistický výlet, a nie špičkové preteky. Bohužiaľ, bola to posledná kvapka a môj pohár trpezlivosti pretiekol. Boli to moje posledné preteky za Slovensko. Toto utvrdilo moje rozhodnutie odísť. Je to definitívne. Nebudem jazdiť za turistický oddiel, prijmem niektorú z ponúk zo zahraničia. Je ich viac, takže to nechávam otvorené,“ vyjadril sa o konci reprezentačnej kariéry v drese Slovenska Jozef Metelka.

V minulosti sa skloňovala ponuka reprezentovať Veľkú Britániu, kde úspešný športovec dlhodobo žije i trénuje a dostal ponuku ročného platu 30-tisíc libier a kompletného športového zabezpečenia. Či sa objaví v Anglickom drese je však zatiaľ otázne, nakoľko má aj ďalšie ponuky.

Popoludní poskytol médiam k celej situácii na šampionáte stanovisko i Slovenský paralympijský výbor, ktorého predstavitelia vidia veci inak: „Druhé preteky, na ktorých počas tohto šampionátu štartoval (cestné preteky s hromadným štartom) ukončil po 11. kole (zo 14) vlastnou chybou. Obvinenie vedúceho výpravy Branislava Režňáka z jeho strany, že mu neposkytol potrebné informácie, považujeme za nepravdivé a zavádzajúce, nakoľko na trati boli aj ďalší dvaja slovenskí reprezentanti Patrik Kuril a Ondrej Strečko a tí vedeli, koľko kôl je potrebné odjazdiť.“ SPV sa ďalej v stanovisku vyjadril, že Jozef Metelka o problémoch vedenie slovenskej výpravy neinformoval a ak chce reprezentovať inú krajinu, SPV mu v tom brániť nebude, za predpokladu vysporiadania si svojich záväzkov voči SPV.

-red/Zdroj: cas.sk, dennikn.sk/Foto: archív, Jozef Metelka-

Populárne články