Connect with us

Aktuality

Jednotka škola má novú web stránku

Published

on

Reklama
Reklama

Rodičia aj deti získajú vďaka prehľadnej grafike všetky potrebné informácie, najdôležitejšie z nich aj v mobilnej verzii. Novú web stránku aj logo sponzorsky zabezpečili Patrik Gunda a Lukáš Smiešny.

jednotka

Koncom januára spustila Základná škola M. R. Štefánika prevádzku internetovej stránky, ktorou by sa mohli inšpirovať aj mnohé, oveľa väčšie verejné inštitúcie. Bez akýchkoľvek finančných nárokov ju vytvorili priatelia školy, ktorí navrhli tiež marketingový plán na propagáciu cez Facebook a Google. Základná škola, ktorej nedávno hrozilo zatvorenie, si tak začala budovať nový imidž.

Dominantou nového loga je jednotka, ktorá odkazuje nielen na to, že táto základná škola bola prvou v Piešťanoch, ale aj na dobré známky, ktoré by jej žiaci mali dostávať.

Reklama

Úvodná web stránka smeruje užívateľov na presnejšie cielený obsah, podľa toho či sú žiakmi prvého, alebo druhého stupňa. Mladší nájdu vo svojej časti okrem rozvrhu hodín a kalendára prázdnin aj videá s náučnými rozprávkami. Rodičia získajú základné informácie o fungovaní školy, družiny aj školského klubu.

Grafika časti určenej pre žiakov 5. až 9. ročníka je taktiež prispôsobená ich veku. Namiesto rozprávok tam nájdu dokumenty z Discovery Channel. ale aj tipy ako sa pripraviť na strednú školu. Nechýba ani odkaz na digitálne učebnice alebo a ďalšie užitočné stránky.

Rodičia ocenia informácie o rozvrhu hodín, jedálnom lístku na aktuálny týždeň a vstup do elektronickej žiackej knižky svojho dieťaťa. V sekcii Dokumenty sú prístupné zmluvy a faktúry, ktoré musí škola podľa zákona zverejňovať.

Všetky dôležité novinky bude Základná škola M. R. Štefánika komunikovať aj prostredníctvom svojho Facebooku.

Text: Martin Palkovič

Populárne články