Connect with us

Aktuality

Investor: Termín uzávierky Krajinského mosta dodržíme

Published

on

Reklama
Reklama

Presne mesiac od začiatku opravy na jedinom cestnom premostení Váhu v Piešťanoch a okolí prebiehajú stavebné práce podľa plánu. Deklaruje to Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja, ktorá je investorom celého projektu.

MP 08-01-14 114490

Už necelých päť týždňov má akákoľvek automobilová doprava prejazd po Krajinskom moste zakázaný. Cestujúci na prímestských linkách musia časť svojej cesty prejsť pešo, sanitky a polícia môžu využívať Kolonádový most a ostatné vozidlá vrátane hasičov jazdia po obchádzkovej trase cez Lúku alebo Hlohovec.

Napriek tomu, že ľudia už pred začiatkom uzávierky prejavovali s takýmto riešením nespokojnosť, Správe a údržbe ciest TTSK sťažnosti neadresovali. „Žiadne písomné sťažnosti verejnosti neevidujeme, naši zamestnanci a stavebný dozor sa stretávajú s ústnymi reakciami občanov, negatívnymi, ale aj pozitívnymi,“ uviedla zástupkyňa investora Anna Tomašovičová. Negatívne reakcie podľa jej slov súvisia predovšetkým s dopravnými obmedzeniami, ktoré si rekonštrukcia mosta vyžiadala.

Reklama

Zástupcovia investora už začiatkom júla odmietli, že by stavebné práce boli pozastavené, kvôli potrebe preloženia starého potrubia. Podľa zverejneného harmonogramu má v týchto dňoch prebiehať ukladanie podkladového betónu, čo sa aj v skutočnosti deje.

„Rekonštrukčné práce na Krajinskom moste v Piešťanoch prebiehajú podľa stanoveného harmonogramu bez sklzu,“ uistila zástupkyňa investora s tým, že pri rekonštrukcii sa zatiaľ nevyskytli žiadne závažné problémy.

Dodala, že uzávierka mosta je povolená do 31. augusta a tento termín bude dodržaný.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články