Connect with us

Aktuality

Ihrisko Materskej školy v Zavretom kúte ožilo

Published

on

Reklama
Reklama

Do postupnej rekonštrukcie priestoru ihriska určeného škôlkárom v Zavretom kúte sa pustili aktívni rodičia v spolupráci s vedením materskej školy. Z ihriska zmizli nebezpečné hojdačky, ktoré nahradila preliezačka so šmykľavkou a ďalšie prvky. Celkovo tu už bolo preinvestovaných hlavne vďaka iniciatíve rodičov takmer 4000 eur.

[singlepic id=41812 w=560 h=350 float=center]„Pomaličky postupujeme podľa projektu krajinnej architektky a poslankyne mestského zastupiteľstva Evy Wernerovej, ktorá nám ho urobila zdarma ako sponzorský príspevok,“ hovorí Jana Müllerová, konateľka rodičovského združenia a dodáva: „Odstránili sa staré nefunkčné hojdačky, za čo ďakujeme pracovníkom Služieb mesta Piešťany, ktorí ich odpílili a rodičom, ktorí tiež pomáhali. Za kovový šrot sme získali 50 eur. Tie boli následne použité na nové prvky ihriska.“
Novú a bezpečnú hernú zostavu v hodnote 1890 eur namontovala firma Baribal. Prispeli na ňu spoločnosť PipeLife, s.r.o. (400 eur), Mesto Piešťany dotáciou z oblasti školstva (300 eur), rodičia a starí rodičia detí navštevujúcich škôlku (480 eur). Zvyšná suma bola uhradená z 2 percent dane právnických a fyzických osôb, ktoré boli poukázané na účet Rodičovského združenia pri Materskej škole Staničná 2, kde napríklad firma ROBO Piešťany prispela sumou 450 eur. „Všetkým sponzorom a rodičom a priateľom školy, ktorí poukázali svoje 2 % ako aj rodičom, ktorí sa zaslúžili o získanie sponzorských príspevkov veľmi pekne ďakujeme,“ odkázala Jana Müllerová.

[singlepic id=41810 w=560 h=350 float=center]Ďalším zábavným prvkom, na ktorom môžu deti bezpečne šantiť je pružinová hojdačka v tvare motorky. Jej cena bola 450 eur a kúpila ju firma Respect Slovakia, s. r.o..

„Poslednými zatiaľ zrealizovanými prvkami sú dve pružinové preklápacie hojdačky v hodnote 813 eur, na ktoré nám sumou 650 eur prispela Nadácia Allianz,“ poďakovala sponzorom zástupkyňa rodičov.

Reklama

[singlepic id=41811 w=560 h=350 float=center]

Z ihriska boli odstránené aj nebezpečné betónové obrubníky, na čo prispelo Mesto Piešťany aj Trnavský samosprávny kraj, zvyšné náklady pokryl fond Rodičovského združenia pri MŠ. V poslednej fáze bude ihrisko doplnené dubovou kôrou.

V areáli škôlky sa nachádza aj pre deti nebezpečná stavba, ktorej odpredaj už schválilo mestské zastupiteľstvo, takže snáď v blízkej budúcnosti už nebude deti ohrozovať. „Za všetku spoluprácu v tejto oblasti ďakujeme poslancom Eve Wernerovej, Jozefovi Malíkovi a Jurajovi Brnovi ako aj samotnému vedeniu mesta Piešťany,“ povedala Jana Müllerová a dodala, že ihrisko chcú rodičia aj naďalej zveľaďovať. Napríklad aj vďaka 2 percentám z daní a ďalším sponzorským príspevkom.

Autor: jv Foto: ht

Populárne články