Úvod Aktuality Igor Bukovský prednášal o trávení a črevo dokonca prirovanal k druhému mozgu

Igor Bukovský prednášal o trávení a črevo dokonca prirovanal k druhému mozgu

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

V kultúrno-spoločenskom centre Fontána sa v utorok 4. októbra večer záujemcovia dozvedeli viac o problematike intolerancie, senzitivity a alergie locale. O medicínskych témach prednášal slovenský lekár a odborník na výživu Igor Bukovský, ktorý sa otázkam výživy venuje už 24 rokov. Prednáška sa niesla v populárno-náučnom štýle, pričom nechýbali názorné ukážky či interakcia s publikom 김민규 here 다운로드. Podujatie, ktoré zorganizovalo Mestské kultúrne stredisko mesta Piešťany v spolupráci s OZ Život a zdravie, bolo spojené s predajom kníh známeho lekára 노트북 절전모드 다운로드.

IMG_5654

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Podľa Igora Bukovského je pri tráviacich ťažkostiach dôležité vyhnúť sa informačnému chaosu 마인크래프트 0 9 1 apk 다운로드. Odborník naráža na nekonečné tipy na zdravé stravovanie a fenomén stanovovania diagnóz na internetových fórach. Ďalší neduh modernej spoločnosti vidí v konzumácii príliš úzkeho sortimentu potravín 워크3 다운로드. Ak človek pričasto je tú istú potravinu, imunitný systém môže zareagovať vznikom senzitivity.

Pri vynechávaní potravín, na ktoré telo neprimerane nereaguje, treba byť podľa Bukovského opatrný 프레디의 피자가게1 다운로드. „Škrtanie potravín nie je riešenie, ale skôr odstránenie príznaku problému,“ hovorí a dodáva, že v jednom prípade pacientka po vynechaní problémovej potravy konzumovala celkovo len 4 potraviny 멜론 dcf 다운로드.

IMG_5701Lekár kritickým okom vníma skutočnosť, že ľudia neprijímajú dostatočné množstvo vlákniny, teda asi 40 gramov denne Loblox for free. Pritom v bežne dostupných potravinách, akými sú banány či ovsené vločky, je jej dostatok. Prepojenie tráviaceho systému s nervovým je podľa Bukovského také tesné, že črevo nazýva druhým mozgom Temple Shima.

IMG_5726

Počas prednášky zaznelo viacero rád a zaujímavostí, napríklad morské ryby by sa kvôli nárastu obsahu histamínu po usmrtení mali ideálne skonzumovať do dvoch hodín od vylovenia, pri jedení by sme nemali myslieť na nepriateľov a zemiaky by sme nemali jesť teplé, ale vychladnuté windows 7 windbg. Mimochodom, vedeli ste, že v tele každého jedinca žijú asi dva kilogramy mikroorganizmov, ktoré sú nevyhnutné pre správne trávenie?

-vv-

REKLAMA