Connect with us

Aktuality

Ice Bucket Challenge: Dominika Cibulková vyzvala prezidenta Kisku

Published

on

Reklama

Proti zákernej laterálnej skleróze bojuje už aj známa odchovankyňa piešťanského tenisu. Dominika Cibulková dnes prostredníctvom sociálnej siete Facebook vyzvala prezidenta Andreja Kisku.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=GD1IPnHC4yc[/youtube]

Reklama

REKLAMA

MONKEY

Reklama

Ice Bucket Challenge je v posledných týždňoch internetovým fenoménom. Ľudia sa v mene symbolického boja proti amyotrofickej laterálnej skleróze nechajú obliať ľadovou vodou a v zápätí k rovnakému činu vyzvú niekoho ďalšieho. Video sa potom šíri prostredníctvom sociálnych sietí.

„A ide sa na to! Toto je moja ľadová výzva a zároveň na ňu nominujem nášho prezidenta  Andreja Kisku, moju najlepšiu priateľku Bronislavu Borovičkovú a Dominika Hrbatého. Užite si to, máte na to 24 hodín,“ odkázala prostredníctvom Facebooku Dominika Cibulková.

Ak prezident výzvu prijme, nebude jediným štátnikom, ktorý týmto spôsobom zviditeľní boj proti zákernej chorobe. Nedávno sa sa nechal ľadovou vodou obliať aj George Bush.

Amyotrofická laterálna skleróza (ALS) je choroba, pri ktorej dochádza k postupnej svalovej slabosti. Mozog nie je schopný ovládať väčšinu svalov a pacient zostane paralyzovaný, pri zachovaní psychických a mentálnych schopností. ALS je v súčasnosti neliečiteľná. (zdroj: Wikipedia.org)

(red)

REKLAMApn_inline_web494

Populárne články