Connect with us

Aktuality

Hrad Beckov opäť „obsadia“ filmári

Na Hrade Beckov budú od utorka 11. júna do soboty 15. júna nakrúcať filmári. Na hrade sa uskutoční natáčanie slovensko-českej rozprávky Čarovné jablko, hrad tak opäť vynikne na filmovom plátne.

Published

on

Hrad Beckov
Reklama

„Slovenská a česká produkcia chystajú vianočnú rozprávku s názvom Čarovné jablko. Odvysielajú ju na Vianoce. Na hrade sa bude pohybovať približne 50 – 80 členov filmárskeho štábu. Neradi by sme obmedzili prevádzku hradu pre návštevníkov. Točiť by sa malo v priestoroch rytierskej sály západného paláca, ktorá je počas týždňa pre verejnosť v tomto čase štandardne ešte uzavretá. Napriek tomu v piatkovom termíne 14. júna budú obmedzenia v hradnej kaplnke a pivnici severného paláca. Pre návštevníkov vytvoríme koridory,“ informoval Peter Pastier, riaditeľ neziskovej organizácie Hrad Beckov.

Podľa jeho slov počas víkendu 15. a 16. júna by mal byť západný palác s expozíciou v plnej prevádzke.

Reklama

V krátkej dobe sa na hrade natáča už tretí projekt. V roku 2020 to bola kanadská produkcia so seriálom Van Helsing. V roku 2023 slovenská produkcia s rozprávkou Tri zlaté dukáty a v tomto roku česko-slovenský projekt rozprávky Čarovné jablko.

TS / red Foto: Hrad Beckov

Reklama

Populárne články