Connect with us

Aktuality

Hotelka Party a Idem na fest pobavili mladých a nahnevali obyvateľov mesta

Published

on

Reklama

Mesto Piešťany počas víkendu doslova burácalo, nejednalo sa však o hluk motorov historických vozidiel, ale o koncerty v rámci programu Hotelka Party a Idem na fest, ktoré sa konali na Lodenici. Podujatia, ktoré priniesli zábavu mladým hotelákom a priaznivcom tanečnej hudby, však popudili mnohých Piešťancov. Našu redakciu kontaktoval v sobotu 10. júna obyvateľ Nálepkovej ulice, ktorý sa posťažoval nielen na hluk sprevádzaný „trasením okien“ ešte o štvrtej hodine v noci, ale aj nečinnosť polície. Podľa vyjadrenia policajnej hovorkyne príslušníci zboru nemajú právomoci podujatie pozastaviť alebo zrušiť, počas párty riešili priestupky voči občianskemu spolunažívaniu a predviedli tri osoby na útvar polície.

Reklama

„Bývam v centre na Nálepkovej, zvykol som si na hluk lebo sa tu každú chvíľu niečo deje, tak isto na to, že napríklad z Lodenice trocha počuť keď je Country Lodenica, ale čo sa dialo včera – na 6 poschodí o pol 4-tej v noci sa triasli okna. Dispečer na Mestskej polícii mi oznámil, že o tom vedia a je tam hliadka, ale „nevedia nikde už od večera nájsť organizátora“, ktorý to ma skončiť alebo stíšiť. Ešte raz podotýkam, že nie som ani ufrflaný 50-tnik, ani precitlivelý na hluk, ale čo sa dnes dialo už bolo cez čiaru a naša polícia to len „zaklincovala“,“ uviedol vo svojej správe čitateľ.

„V zmysle zákona o verejných kultúrnych podujatiach má organizátor ohlasovaciu povinnosť voči obci a tá je oprávnená dozerať, či sa podujatie koná v súlade so zákonom. V prípade, že sú zistené nedostatky, môže osoba poverená obcou konať v zmysle uvedeného zákona. Polícia nemá právomoc podujatie ani zrušiť ani ho pozastaviť. V rámci našich kompetencií boli na mieste policajné hliadky, ktoré riešili priestupky voči občianskemu spolunažívaniu a v súvislosti s podujatím sme tri osoby predviedli na útvar polície,“ reagovala na naše otázky hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Reklama

Usporiadatelia verejných kultúrnych podujatí, majú podľa webových stránok Mesta Piešťany v zmysle Zákona Slovenskej národnej rady 96/1991 Zb. o verejných kultúrnych podujatiach v znení neskorších predpisov oznamovaciu povinnosť voči mestu a v súlade s §3 uvedeného zákona písomne oznámili zámer usporiadať verejné kultúrne podujatia najneskôr 7 dní pred konaním podujatia. Obec môže podľa §7 zákona Slovenskej národnej rady 96/1991 Zb. o verejných kultúrnych podujatiach v znení neskorších predpisov usporiadateľovi, ktorý je právnickou osobou za nesplnenie oznamovacej povinnosti, za usporiadanie podujatia, ktoré bolo zakázané, ako aj za porušenie iných povinností usporiadateľa uložiť pokutu do 332,- eur.

Usporiadateľ verejného kultúrneho podujatia, podľa §5 zákona Slovenskej národnej rady 96/1991 Zb. o verejných kultúrnych podujatiach v znení neskorších predpisov, zodpovedá aj za utvorenie vhodných podmienok na uskutočnenie podujatia, za zachovanie poriadku počas jeho priebehu, za dodržiavanie príslušných autorskoprávnych, daňových, zdravotno-hygienických, požiarnych, bezpečnostných a iných právnych predpisov a za umožnenie výkonu dozoru na to oprávneným orgánom.

-lt/Zdroj: čitateľ BJ, Mesto Piešťany, KR PZ v Trnave/Foto a grafika:

Populárne články