Úvod Aktuality Horúčavy trápia aj malých pacientov. Dostali dar, ktorý by im mal pomôcť

Horúčavy trápia aj malých pacientov. Dostali dar, ktorý by im mal pomôcť

REKLAMA
Mlyny

Horúčavy, ktoré momentálne vládnu na Slovensku, trápia všetkých. Výnimkou nie sú ani pacienti nemocnice. Teplo znášajú ťažko aj deti hospitalizované na Detskom oddelení Nemocnice A. Wintera. Dnes však dostali dar, ktorý by im mal aspoň čiastočne pomôcť prežiť v akom takom komforte horúce dni.


„V týchto veľmi teplých dňoch je vo väčšine nemocníc problematické zabezpečiť tepelnú pohodu pacientom, ale aj zamestnancom, nakoľko nie sú dostupné klimatizované priestory. Tento problém sa týka posledné roky aj detského oddelenia NAW n.o. Piešťany, kde sú aj v mimoriadne teplých dňoch hospitalizované deti, tie menšie aj s rodičmi. Napriek žalúziam na okne, ochladzovaniu prostredia mokrou plachtou, či prevetrávaniu izieb je problematické zabezpečiť tepelný komfort detským pacientom,“ hovorí Marcela Malastová, primárka oddelenia.

Domoss Kupelne Viano 2019
Domoss Kuchyne Vian 2019

„Na podnet pána Rudolfa Hadvigu, otca hospitalizovaného dieťaťa, nás dnes telefonicky oslovila pracovníčka Domoss Technika a.s. Piešťany pani Alena Krištofová s tým, že by nášmu oddeleniu mohli poskytnúť ako sponzorský dar zopár prenosných ventilátorov. Po rozhovore a našom súhlase nám do dvoch hodín prostredníctvom svojej zamestnankyne pani Nely  Machovej priviezli 6 prenosných ventilátorov, ktoré sme následne umiestnili do izieb a ostatných priestorov oddelenia. Dúfam, že aspoň takto zabezpečíme lepší tepelný komfort našim detským pacientom a im rodičom počas hospitalizácie na našom oddelení. Ďakujeme spoločnosti Domoss za ich sponzorský dar a expresne rýchle doručenie,“ dodáva M. Malastová.

-red- Foto: -vv-

REKLAMA