Connect with us

Aktuality

Hokejová a basketbalová extraliga: Piešťany zastupujú havrany a čajky

Published

on

Reklama
Reklama

Ženský basketbalový tím, ktorý bude v nasledujúcej sezónne hájiť farby nášho mesta v najvyššej súťaži má názov Piešťanské Čajky. Operencov budú mať v logu aj naši extraligoví hokejisti.

[singlepic id=32451 w=320 h=240 float=right]Potvrdil to na dnešnej tlačovej konferencii zástupcov športových klubov a primátora šéf ŠHK 37 Piešťany Jaroslav Lušňák: „Môžem prezradiť, že budeme mať v logu havrana, je to spojené s kopcom blízko Piešťan, ktorý sa nazýva Havran. Presný názov ešte dolaďujeme, bude prezentovaný v krátkom čase.“

„Hľadali sme niečo typické pre Piešťany. U nás je čajok veľa, takže sme to spojili s názvom novozaloženého basketbalového klubu,“ uviedol jeho výkonný riaditeľ Miloš Drgoň.

[singlepic id=32453 w=320 h=240 float=left]V družstve sú podľa jeho slov zaujímavé mená, medzi nimi aj bývalé a súčasné reprezentantky. Za Piešťanské Čajky budú hrať Petra Bartánusová, Andrea Potúčková, Michaela Malinková, Michaela Zentková, Alexandra Baburová, Michaela Stanková, Lucia Krč – Turbová, Laura Horvátová, Zuzana Pilatová a Marta Páleníková.

Reklama

Všetky domáce zápasy bude môcť verejnosť sledovať v telocvični Gymnázia Pierra de Coubertina, ale aj naživo cez internet.

„Prvý extraligový zápas bude 22. septembra, ale zatiaľ nevieme, či doma alebo vonku. Losovanie súťaže je 12. júla,“ informoval M. Drgoň. Ešte pred začiatkom basketbalovej extraligy sa u nás uskutoční medzinárodný basketbalový turnaj.

Za kvalitou kádra si stojí aj šéf ŠHK 37 Jaroslav Lušňák. Podľa jeho slov ho momentálne prekopávajú a robia dosť zásadné zmeny. Známe je meno trénera. Bude Milan Klement a jeho asistentom sa stane Roman Sýkora. [singlepic id=32455 w=320 h=240 float=left]Podľa plánu prebieha aj rekonštrukcia zimného štadióna. V polovici augusta namontujú kamerový systém.

Na tlačovej konferencii sa hovorilo aj o chýbajúcom priestore pre halové športy. „V tomto období nemám žiadne nové informácie. Je tam platné stavebné povolenie a je na investorovi ako zabezpečí výstavbu,“ odpovedal primátor Remo Cicutto na otázku o aktuálnom štádiu výstavby Paralympijskeho centra.

Mesto podalo žiadosť o štátnu dotáciu na výstavbu tréningového štadióna pre ľadový hokej. V prípade jej schválenia bude asi rok trvať príprava projektovej dokumentácie a vybavovanie stavebného povolenia. Trvanie stavebných prác odhadol primátor na 1,5 až 2 roky.

[nggallery id=1784]

Text a foto: M. Palkovič

Populárne články