Aktuality

Hokej: Prvý zápas s novým trénerom Havrani prehrali

V nedeľu 28. decembra po krátkej sviatočnej prestávke privítali hokejisti ŠHK 37 Piešťany na domácom ľade HKm Zvolen. Piešťanci sa po prvý raz predstavili pod vedením nového trénera Lea Gudasa. Oproti predošlým zápasom o niečo ožili, ale na výhru to nestačilo. Prehrali 3:5, keď o výsledku rozhodla hlavne prvá tretina.

_MG_0344

trhy silvester 300X200

Zvolen sa ujal vedenia už po niečo vyše dvoch minútach. Havrani opätovne nepokryli dostatočne priestor pred vlastným brankárom a Radovan Puliš dostal puk za dezorientovaného Šúreka. O dve minúty sa Piešťancom podarilo vyrovnať zásluhou Rastislava Konečného. Zvolenský brankár vyrazil pred seba vysoký lob zo stredného pásma, pochybil aj obranca a Konečný strieľal do prázdnej brány. Potom však strieľali do konca tretiny góly len Zvolenčania. Na 2:1 z pohľadu hostí zvýšil Andrej Podkonický, ktorého obrana nechala takmer nepovšimnutého. Ten istý hráč zvýšil na 3:1 a vyhnal Šúreka na striedačku. V osemnástej minúte uzavrel gólový účet prvej tretiny strelec prvého gólu zápasu. Radovan Puliš vystrelil z ľavého kruhu a nachytal Rybára nepripraveného. Po prvom dejstve tak bol stav zápasu 1:4.

V druhej tretine Havrani zlepšili hru, avšak gól strelili len jeden. V 27. minúte sa v skrumáži pred bránou najlepšie zorientoval Dušan Pašek a znížil na 2:4.

_MG_0349

V poslednej tretine ako prví rozvlnili gólom sieť hostia. Na začiatku 51. minúty z ľavého kruhu prestrelil Rybárovu lapačku tento raz Hraško – 2:5.  O dve a pol minúty sa podarilo vykresať ešte iskričku nádeje domácemu Jánovi Románekovi. Ten vystrelil ukážkový projektil pod brvno Šimkovej brány – 3:5. Zvolenčania však už náskok ustrážili a napriek tlaku domácich gól už nepadol.

Havrani prestrieľali súpera 46:21, Zvolenčania však školili z efektivity, keď z minima ťažili maximum gólov.  Podľa trénera Gudasa hralo jeho mužstvo prvých 10 minút vyslovene zle a inkasovalo nezmyselné góly. Druhá tretina bola podľa neho dobrá a hlavné pozitívum vidí v tom, že hráči nerobili zbytočné fauly, ktoré boli v minulosti veľmi časté.