Aktuality

Hokej: prvé finále Piešťanci prehrali, tri góly im strelil Bartík

V piatok 18. februára začala finálová séria I. hokejovej ligy medzi Piešťanmi a Liptovským Mikulášom. Piešťanci majú ako víťaz základnej časti v prvých dvoch zápasoch výhodu domáceho prostredia, avšak v úvodnom duele finále ju nevyužili. Liptovskému Mikulášu podľahli po samostatných nájazdoch.

[singlepic id=10020 w=320 h=240 float=left]Hráči ŠHK37 Piešťany vstúpili do zápasu veľmi dobre. V šiestej minúte strelil prvý gól domácich po samostatnej akcii Patrik Lušnák. Piešťanci boli aktívnejším mužstvom. V prvej tretine držal tým hostí nad vodou predovšetkým brankár Palko, ktorý už ďalší gól za svoj chrbát nepustil.

Na začiatku druhej tretiny domáci pokračovali v tempe a tlaku z prvého dejstva. V 27. minúte usmernil Pupák do siete puk, ktorý pred bránu z rohu klziska nahadzoval Prokop. Piešťanci viedli 2:0. Dlho sa však netešili, keďže už o minútu a pár sekúnd znížil na 2:1 Lipták Bartík. Od tohto momentu hráči od Liptovskej Mary prebrali iniciatívu a o 5 minút sa opäť presadil liptovský strelec menom Peter Bartík. V závere druhej tretiny hrali Piešťanci presilovku o dvoch hráčov, ale trestuhodne ju zahodili.

[singlepic id=10028 w=320 h=240 float=right]V tretej tretine hrali obe mužstvá na istotu a robili všetko preto, aby nedostali gól. Zápas tak dospel do predĺženia, kde sa črtali šance na oboch stranách, napokon však ani jedna z nich neskončila gólom. Pred dvojtisícovou návštevou nasledovala lotéria zvaná trestné strieľania. V nej mali viac šťastia hráči Liptovského Mikuláša, keď víťazný gól strelil opäť Peter Bartík. Zápas teda skončil 2:3 po samostatných nájazdoch.

Finálová séria pokračuje druhým zápasom na piešťanskom zimnom štadióne v sobotu 19. februára o 18.00 h.