Aktuality

Hokej: Piešťanci na východe prehrali, víťazom 1. ligy Bardejov

Finálová séria 1. hokejovej ligy medzi ŠHK 37 Piešťany a HC 46 Bardejov vrcholila dnes (15.3.) siedmym zápasomv Bardejove. Hokejisti Piešťan už v sérii prehrávali 1:3, ale podarilo sa im vyrovnať na 3:3. Ak by vyhrali aj v poslednom súboji, čakala by ich baráž o extraligu s Nitrou. Mužstvo ŠHK 37 však Bardejovu v poslednom siedmom dueli podľahlo 6:2 a sen o extralige sa rozplynul. Nitra zostáva bez baráže v extralige, pretože Bardejov je farmou Košíc a nemôže postúpiť do najvyššej súťaže.

I. tretina

[singlepic id=26736 w=320 h=240 float=left]V prvých minútach zápasu boli aktívnejší hostia, avšak bližšie ku gólu mali domáci. V piatej minúte si vytvorila tlak trojica Petruška, Školiak, Náhlik, ale piešťanského brankára Dzubinu neprekonali. V polovici siedmej minúty sa dostal do úniku Jakub Ručkay, jeho strelu Marton vyrazil, a tak mal piešťanský útočník šancu na dorážku, Marton ju však zlikvidoval. Na začiatku ôsmej minúty rozhodca vylúčil za držanie Tomáš Bučku, domácim sa však presilovku nepodarilo zužitkovať. Na konci 15-tej minúty prihral domáci Schneider spoza brány Alexandrovi Valentínovi a ten so šťastím poslal puk za Dzubinov chrbát. Bardejov Piešťany 1:0. V polovici osemnástej minúty rozhodcovia vylúčili domáceho Andreja Šima. Po tridsiatich sekundách mal šancu na skórovanie Vladimír Urban, trafil však iba tyč a Marton chytil puk na čiare. Piešťancom sa presilovku nepodarilo využiť, prvá tretina tak skončila 1:0 v prospech domácich.

II. tretina

[singlepic id=26740 w=320 h=240 float=right]Bardejovčania skórovali už po dvadsiatich sekundách hry v druhej tretine. Úspešným strelcom bol Marcel Baláž, ktorému asistoval Sabol. V čase 22:43 putuje na trestnú lavicu už po druhý raz v tomto zápase domáci Andrej Šimo. Piešťancom sa v presilovke, ale príliš nedarilo. Domáci ich držali na dištanci od Martonovej brány. Na konci 26 minúty zatlačili hokejisti ŠHK 37 domácich pred ich bránu. Rezultoval z toho faul brániacich sa Bardejovčanov, avšak z trestu nebolo nič, pretože po Peškovom nahodení sa puk od kapitána Piešťancov Jána Románka dostal za chrbát domáceho brankára – 2:1. V čase 30:57 putoval na trestnú lavicu Vladimír Urban. Bardejovčania presilovku nezužitkovali. Naopak v polovici tridsiatejštvrtej minúty si vymenili úlohy strojcovia prvého piešťanského gólu a je 2:2. Tento raz prihrával Ján Románek a puk za chrbát Martona dopravil Michal Peško. Sekundu pred koncom 35-tej minúty putoval na trestnú lavicu Piešťanec Tomáš Bokroš. O tridsať sekúnd sa Bardejovčania tešia z tretieho gólu. Presilovku využil Tomáš Petruška – 3:2. Jedenásť sekúnd pred koncom druhej tretiny putoval na trestnú lavicu hráč ŠHK 37 Matej Mišura. Skóre zostáva 3:2, Bardejovčania začnú tretiu tretinu v početnej výhode.

III. tretina

Pokračujúcej presilovke domácich sa Piešťanci na začiatku tretej tretiny ubránili. Žiaľ v čase 42:13 putuje na trestnú lavicu Jozef Haring. Bardejovčania výhodu naplno využívajú, na 4:2 zvyšuje Jozef Molnár. O pár minút je na trestnej lavici ďalší Piešťanec Marek Lisoň, jeho vylúčenie osem sekúnd pred vypršaním dvoch minút potrestal Tomáš Petruška [singlepic id=26745 w=320 h=240 float=left]a je 5:2. Následne sa na trestnú lavicu usadili aj Bardejovčania v čase 45:53 Molnár za podrazenie a o polminútu aj Petruška za zákovanie. Piešťanci si berú oddychový čas. Dvojnásobnú početnú výhodu, ale do gólu nepretavili. Osem minút pred koncom duelu dáva šancu domácim na ďalší gól Miroslav Pupák, na lavicu hanby si sadá za podrazenie. Piešťanci sa však ubránili a tak je stále stav 5:2. Štyri minúty pred koncom Piešťanci stiahli brankára Dzubinu. Bardejovčania sa snažia trafiť prázdnu bránu, ale neúspešne. Iskričku nádeje pomáha vykresať domáci Vladimír Polaček, keď si dve a štvrť minúty pred koncom ide oddýchnuť na trestnú lavicu za podrazenie. Presilovku 6:4 však Piešťanci nevyužili, naopak Tomáš Petruška skóroval do prázdnej brány a uzavrel definitívne skóre na 6:2.

Víťazom prvej ligy sa tak stáva Bardejov, Piešťanci sú druhí. Nitra zostáva v extralige bez baráže.

Autor: db Ilustračné foto: T. Hudcovič