Connect with us

Aktuality

Hľadajú sa najkrajšie bicykle Piešťan

Máte doma krásny historický cyklistický klenot, alebo prerobený retrobicykel, či úplnú novinku cyklistického sveta. Portál PNky.sk v spolupráci s Elektrárňou Piešťany a ďalšími partnermi vyhlasuje súťaž o Najkrajší bicykel Piešťan. Chce tak nadviazať na aktivity z pred takmer desiatich rokov, keď mali Piešťanci možnosť predviesť svoje „tátoše“ a posilniť cyklistické povedomie i oprášiť históriu.

Published

on

Reklama

 

Súťažiť sa bude v dvoch kategóriách. Prvou bude kategória  Najkrajší historický bicykel, teda bicykel  v pôvodnom stave, alebo opravený so zachovaním pôvodného vzhľadu, starší ako 20 rokov. V druhej budú súťažiť spoločne nové retro bicykle, prerábky i súčasné moderné bicykle. Prihlásené bicykle bude hodnotiť odborná porota i široká verejnosť.

Reklama

Prvá časť hľadania Najkrajšieho bicykla Piešťan sa uskutoční v piatok 9. septembra v rámci podujatia Made in Piešťany v Elektrárni Piešťany.  Prihlásené bicykle budú vystavené v priestoroch Elektrárne, kde si ich budú môcť pozrieť všetci návštevníci podujatia. Poriadne  si ich obhliadne tiež odborná porota, ktorá vyberie tie najkrajšie a najhodnotnejšie bicykle. Vyhlásenie najkrajších bicyklov sa uskutoční o 19:30 h po diskusii so zaujímavými hosťami.

Reklama

To však nebude vrámci súťaženia všetko. Počas večera organizátori nafotia všetky bicykle samotné či spolu s ich majiteľmi v zaujímavých priestoroch Elektrárne. Fotografie, ktoré tu vzniknú, budú umiestnené na stránke súťaže na sociálnych sieťach, kde za ne bude môcť hlasovať široká verejnosť. Čas na odovzdanie svojho hlasu budete mať do 30. septembra. Víťazné bicykle z pohľadu širokej verejnosti budú vyhlásené 1. októbra.

Podmienky súťaže:

Do súťaže je možné  prihlásiť bicykel majiteľa žijúceho v Piešťanoch a v okolí (do vzdialenosti +- 25 km).

Súťaží sa v dvoch kategóriách:

1. Najkrajší historický bicykel (bicykel v pôvodnom stave, alebo opravený so zachovaním pôvodného vzhľadu, starší ako 20 rokov)

2. Najkrajší retro bicykel, prerábka  a nový bicykel (prerábky starých bicyklov a nové bicykle)

Registrácia:

Pre účasť v súťaži je potrebné sa zaregistrovať do 7. septembra emailom na adresu redakcia@pnky.sk.  V správe uveďte svoje meno, názov bicykla, stručný popis či históriu a pripojte fotografiu bicykla. Potrebný je tiež telefonický kontakt pre potreby operatívneho spojenia.

Výstava:

Výstava prihlásených bicyklov sa uskutoční v piatok 9. septembra od 17:00 h do 19:30 h v priestoroch Elektrárne Piešťany. Bicykel je možné prezentovať samostatne, avšak ak bude bicykel ladiť s outfitom svojho majiteľa, získava bonusové body.

Online hlasovanie:

Bude prebiehať na FB stránke portálu www.pnky.sk od 12. septembra do 30. septembra pridaním lajku fotografii bicykla, ktorý sa vám najviac páči. V prípade aj hlasujúci nemá konto na Facebooku, môže za svojho favorita (samostatne v prvej a druhej kategórii) zahlasovať zaslaním emailu na adresu redakcia@pnky.sk. Potrebné je uviesť súťažné číslo bicykla, za ktorý hlasuje.

-red-

 

Populárne články