Connect with us

Aktuality

Hľadajú dobrovoľníkov na pomoc v očkovacom centre

Published

on

Reklama
Reklama

Vítaný je každý, kto má chuť pomôcť v boji proti pandémii koronavírusu. Jedinou podmienkou je vek nad 16 rokov.
Veľkokapacitné vakcinačné centrum na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch hľadá dobrovoľníkov a dobrovoľníčky, ktorí zabezpečia pomocné práce. Môžu to byť študenti, pracujúci ľudia i nezamestnaní, skrátka každý, kto má čas a chuť pomáhať.
Úlohou dobrovoľníkov je dohliadať na plynulý chod vakcinácie a usmerňovať ľudí, ktorí prišli na očkovanie. Každý, kto má záujem, môže kontaktovať koordinátorku Tatianu Nevolnú na tel. čísle alebo e-mailom: nevolna.tatiana@gmail.com.
„Nič špeciálne nepotrebujete, zoberte si iba dobrú náladu, pohodlné oblečenie a obuv,“ povedala T. Nevolná s tým, že pitný režim, obed aj večera sú pre dobrovoľníkov zabezpečené.
Veľkokapacitné vakcinačné centrum na Kúpeľnom ostrove vzniklo vďaka spolupráci Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany, Trnavského samosprávneho kraja a mesta Piešťany. Prvýkrát tam zdravotníci podávali vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTech v piatok 14. mája. V tento deň zaočkovali vyše 1 300 ľudí.
V Piešťanoch sa tento týždeň očkuje od piatku rána do nedeľného poludnia. V závislosti od počtu dostupných vakcín môže byť očkovacie centrum v nasledujúcich týždňoch otvorené už od štvrtka.
Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články