Úvod Aktuality Historické Hotely Slovenska prezentovali v Prahe i krásu Piešťan

Historické Hotely Slovenska prezentovali v Prahe i krásu Piešťan

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Asociácia Historické Hotely Slovenska, ktorá sídli v Piešťanoch, stavila na jednotný marketing a spoločne láka českých turistov. Po minuloročných prezentáciách v Rakúsku a Poľsku teraz so skrytými klenotmi slovenského hotelierstva zoznámila českých novinárov a tour operátorov v Prahe bad guy. Záštitu nad podujatím prevzal veľvyslanec Slovenskej republiky v Čechách Peter Weiss. Počas podujatia sa mohli prítomní viac dozvedieť o Zuckmann Ville i Piešťanoch, ktoré prišli predstaviť Tomáš Repáš a Peter Mešťan 일루전 다운로드. Prezentáciu pomáhala organizovať ďalšia obyvateľka mesta Ivana Schedlingová, ktorá študovala cestovný ruch na univerzite v Londýne. Asociácia plánuje v budúcnosti predstaviť krásy Slovenska vo Viedni a v Budapešti 콘에어 다운로드.

Slovenskí hotelieri oslovili turistov zo susedných krajín

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Štatistiky neustále potvrdzujú fakt, že Európania reagujú na svetovú geopolitickú situáciu a čoraz menej cestujú na dovolenky do exotických krajín 트윈폴리오 다운로드. Klesajúci záujem hlásia aj štandardne obľúbené prímorské destinácie ako Turecko či Egypt. Veľké percento Európanov volí posledné 2-3 roky dovolenku v domovskej krajine alebo v susednej 슈퍼버니맨 pc 무료 다운로드.
Tento fakt sa rozhodla využiť aj asociácia Historické hotely Slovenska, ktorá združuje 16 luxusných historických ubytovacích zariadení z rôznych regiónov Slovenska 카티아 도면 다운로드. Už tri roky spoločne pripravuje prezentácie pre novinárov a tour operátorov z okolitých krajín a láka tak turistov zo susedstva.

V roku 2016 sa takáto prezentácia uskutočnila v poľskej Varšave a v roku 2015 v Rakúsku 가디언즈 오브 갤럭시 2 자막 다운로드. Tento rok nasledovala česká Praha. Prezentácia sa konala v Slovenskom Inštitúte v spolupráci s pani Ing. Klárou Badinkovou, zástupkyňou Zahraničného zastúpenia cestovného ruchu Slovenskej republiky a záštitu nad podujatím prevzal veľvyslanec SR v ČR, jeho excelencia Peter Weiss 차세대 전자바우처 다운로드.

Slovenskí hotelieri si uvedomujú silu spoločného marketingu a na prezentácii zoznámili novinárov nielen s ponukou jednotlivých hotelov a regiónov, ale aj so spoločným projektom iphone sdk. „Ako asociácia dokážeme českým turistom ponúknuť aj unikátnu možnosť rozhodnúť sa o finálnej dovolenkovej destinácii kedykoľvek, ak si vopred kúpia naše poukážky na pobyt, ktoré môžu využiť v ktoromkoľvek z hotelov v rámci asociácie,“ hovorí prezident Historických Hotelov Slovenska Ján Svoboda 멘탈리스트 시즌 1 다운로드.

Českých novinárov zaujímali kuriozity

Hoci o českých turistoch u nás panujú rôzne klišé predstavy, susední tour operátori a novinári sa zaujímali nielen o tradične obľúbené Tatry (Grandhotel Praha, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel Mikulášska Chata Jasná), ale aj o rôzne ďalšie zaujímavosti, ktoré na prezentácii odzneli. Patrili medzi ne napríklad funkčná historická indoorová strelnica v podzemí (Kaštieľ Mojmírovce), súkromný strešný bar s výhľadom na Nízke Tatry (Hotel Galicia Nueva), posteľ, v ktorej spala Sofia Loren (Hotel Most Slávy), bicyklovanie po kúpeľnom meste na bicykloch s vlastnými ŠPZkami (Zuckmann Villa), prehliadka žilinských podzemných chodieb za svetla sviečok (Villa Nečas), banskobystrická šikmá veža (Hotel Národný dom), najväčší slovenský festival ľudového remesla (Boutique Hotel Hviezdoslav), špeciálna zámocká cukráreň len 20 km od Bratislavy (Castel Pension & Restaurant), architektúra pôvodných odhalených zámockých múrov (Kaštieľ Péchy, Lovecký dom & park), či výhľad na 2000-ročný rímsky nápis (Hotel Elizabeth). Odzneli aj novinárske ťaháky ako svadby celebrít, pričom jednej z nich sa zúčastnil aj britský princ Harry (Château Belá). Do špeciálnej a stále sa rozvíjajúcej kategórie spadá práve svadobná turistika, ktorú pokrýva hlavne Park Hotel Kaštieľ Mošovce. Ten je otvorený iba počas svadieb a práve kvôli absolútnemu súkromiu si ho vyberajú aj zahraničné páry.

Mnohé z prezentovaných hotelov patria medzi slovenskú gastronomickú a hoteliersku špičku a v minulosti získali ocenenia ako Historic Hotels of Europe Awards, World Luxury Hotel Awards, či domáce ocenenie Stavba Roka za nádhernú rekonštrukciu historickej budovy (Château Gbeľany). Väčšina z nich patrí do kategórie štvorhviezdičkových a päťhviezdičkových a dokáže obslúžiť aj tú najnáročnejšiu klientelu. Ich hlavnou devízou je najmä špecifická historická a luxusná atmosféra, vysoká gastronómia a možnosť zaujímavého vyžitia v blízkom okolí alebo priamo v hoteloch.

Historické Hotely Slovenska

Asociácia Historické Hotely Slovenska je unikátne združenie hotelov sídliacich v historických budovách, zámkoch a kaštieľoch Slovenska, ktorého zakladateľom je Michal Čuridlo. Predstavujú zoskupenie tých najexkluzívnejších ubytovacích zariadení v krajine. Stelesňuje históriu architektúry, tradície a kultúru slovenského národa. Cieľom hotelierov je okrem zachovania týchto hodnôt predovšetkým poskytnutie kvalitných služieb a sprostredkovanie zážitku z každého momentu stráveného v niektorom z luxusných historických ubytovaní s vysokou gastronómiou. Asociácia má 16 členov z rôznych regiónov Slovenska.

-lt/TS – Historické Hotely Slovenska-

REKLAMA