Úvod Aktuality Hargušova skala: tip na cyklovýlet

Hargušova skala: tip na cyklovýlet

REKLAMA

Cyklovýlet aj s pomocou pri vyznačovaní trasy na Hargušovu skalu chystajú zástupcovia organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany na zajtra, piatok 26 Download 12 Secret Juju. júna. Zraz účastníkov je o 15,00 h na „železnom“ moste na Bodonu a každý záujemca, či pomocná ruka pri osádzaní značiek sú vítaní Pentastom Taiwan server download. Dočasné označenie trasy pre ďalších záujemcov o tento zaujímavý kúsok Považia, potrvá d 27. júna do 5. júla. Hargušova skala sa nachádza neďaleko obce Modrová a spája sa s ňou povesť o mládencovi, ktorý sa v nej ukrýval pred Turkami wechat pc버전 다운로드.

Podľa povesti, ktorá je uverejnená v knihe Anny Černochovej: Krajina návratov. Povesti a príbehy z Považia. IV, sa spája s mládencom Hargušom, zvaným aj Jaroš, ktorý žil v Starej Lehote za čias vpádov Turkov Monster Hunter. Nechcel sa nechať chytiť do otroctva, preto utiekol do lesa a ukrýval sa pod touto skalou v tvare ihlana. Keď minul, čo si pobalil, vybral sa aj do okolitých dedín, kde občas potiahol niečo na jedlo, ale aj ovcu či kozľa Mount & Blade ne mode. Pri jednej z výprav ho nakoniec Turci chytili, mučili a obesili. Skala v lese odvtedy nesie meno: Hargušova skala, ale volajú ju aj Jarošova skala alebo Haraguška I'm a natural personed the prequel. Svoj tvar vraj získala preto, lebo sa pred státisícmi rokmi zošmykla z brala nad ňou.

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
PN Taxi
Buenos pizza  burger
Knebl

Keďže skala, na ktorú sa viaže povesť, nie je na žiadnej značenej  turistickej trase, Rezort Piešťany zabezpečil pre všetkých záujemcov o cyklovýlet vyznačenie trasy od kultúrneho domu Modrová až po Hargušovu Skalu 진격의거인 2기 1화 다운로드. Trasa bude vyznačená v čase od 27.6.2015 do 5.7.2015. Na sobotu 27. júna chystajú tiež stretnutie s historikom v čase od 12 do 14 hodiny priamo na lokalite Production 101 Season 2 Episode 1. Trasa je vhodná pre crossové bicykle a meria 20 kilometrov, so stúpaním až na 300 metrov nadmorskej výšky. Poslednú etapu je potrebné prejsť pešo 서울시 지도 다운로드.

 

Hargušovu skalu „na kolesi“ prešiel aj bloger a cyklista Peter Benko. Jeho skúsenosti a viac informácií nájdete tu Java multi-file download.

-red-, foto: P. Benko, www.visitpiestany.sk

REKLAMA