Úvod Aktuality Hargušova skala: tip na cyklovýlet

Hargušova skala: tip na cyklovýlet

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Cyklovýlet aj s pomocou pri vyznačovaní trasy na Hargušovu skalu chystajú zástupcovia organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany na zajtra, piatok 26 Download 12 Secret Juju. júna. Zraz účastníkov je o 15,00 h na „železnom“ moste na Bodonu a každý záujemca, či pomocná ruka pri osádzaní značiek sú vítaní Pentastom Taiwan server download. Dočasné označenie trasy pre ďalších záujemcov o tento zaujímavý kúsok Považia, potrvá d 27. júna do 5. júla. Hargušova skala sa nachádza neďaleko obce Modrová a spája sa s ňou povesť o mládencovi, ktorý sa v nej ukrýval pred Turkami wechat pc버전 다운로드.

Podľa povesti, ktorá je uverejnená v knihe Anny Černochovej: Krajina návratov. Povesti a príbehy z Považia. IV, sa spája s mládencom Hargušom, zvaným aj Jaroš, ktorý žil v Starej Lehote za čias vpádov Turkov Monster Hunter. Nechcel sa nechať chytiť do otroctva, preto utiekol do lesa a ukrýval sa pod touto skalou v tvare ihlana. Keď minul, čo si pobalil, vybral sa aj do okolitých dedín, kde občas potiahol niečo na jedlo, ale aj ovcu či kozľa Mount & Blade ne mode. Pri jednej z výprav ho nakoniec Turci chytili, mučili a obesili. Skala v lese odvtedy nesie meno: Hargušova skala, ale volajú ju aj Jarošova skala alebo Haraguška I'm a natural personed the prequel. Svoj tvar vraj získala preto, lebo sa pred státisícmi rokmi zošmykla z brala nad ňou.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Keďže skala, na ktorú sa viaže povesť, nie je na žiadnej značenej  turistickej trase, Rezort Piešťany zabezpečil pre všetkých záujemcov o cyklovýlet vyznačenie trasy od kultúrneho domu Modrová až po Hargušovu Skalu 진격의거인 2기 1화 다운로드. Trasa bude vyznačená v čase od 27.6.2015 do 5.7.2015. Na sobotu 27. júna chystajú tiež stretnutie s historikom v čase od 12 do 14 hodiny priamo na lokalite Production 101 Season 2 Episode 1. Trasa je vhodná pre crossové bicykle a meria 20 kilometrov, so stúpaním až na 300 metrov nadmorskej výšky. Poslednú etapu je potrebné prejsť pešo 서울시 지도 다운로드.

 

Hargušovu skalu „na kolesi“ prešiel aj bloger a cyklista Peter Benko. Jeho skúsenosti a viac informácií nájdete tu Java multi-file download.

-red-, foto: P. Benko, www.visitpiestany.sk

REKLAMA