Connect with us

Aktuality

Goethe Uni má sľúbené nové priestory

Published

on

Reklama

Fakulta cestovného ruchu v budove bývalého vodohospodárskeho učilišťa sídliť nebude. Potvrdil to prorektor Jozef Klimko počas dňa otvorených dverí súkromnej vysokej školy: „Máme už seriózne prísľuby, zo strany pána primátora. Predpokladám, že po týchto prijímacích pohovoroch sa zvýši počet záujemcov najmenej o 100 percent.“

[singlepic id=40695 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Fakulta cestového ruchu Gethe Uni otvorila svoje brány v sobotu 16. marca. Záujemcovia si mohli pozrieť rekonštruované interiéry bývalého riaditeľstva kúpeľov na Winterovej ulici, kde sídli jej vedenie.

Reklama

Od budúceho roka by mohlo vyučovanie prebiehať v novom objekte. „Tieto priestory si necháme na semináre a výučbu jazykov. Taktiež využívame aulu hotelovej akadémie, no a potom máme perspektívne novú budovu pre štandardné vyučovanie,“ povedal prorektor školy Jozef Klimko.

Dodal, že oprava bývalého vodohospodárskeho učilišťa by bola príliš nákladná. Vysoká škola za jeho prenájom doteraz zaplatila 200-tisíc eur. Akcionári však rozhodli, že sa tejto budovy vzdajú.

Goethe Uni našla podľa prorektora porozumenie na úrovni vyššieho územného celku aj mesta. „Pri spracúvaní projektu pre akreditáciu sme museli uviesť tieto materiálne a organizačné reálie.“

REKLAMA

K rozhodnutiu sídliť v Piešťanoch prispela aj ústretovosť riaditeľa Slovenských liečebných kúpeľov. Klaus Pilz sľúbil, že študenti budú môcť praxovať v tunajších hoteloch aj v ubytovacích zariadeniach skupiny Danubius v zahraničí.

Do prvého ročníka v septembri nastúpilo 30 študentov, v najbližšom školskom roku očakáva vedenie fakulty 100 percentný nárast. Perfektné ovládanie nemeckého jazyka, v ktorom má výučba prebiehať, nie je podmienkou prijatia.

„Pokiaľ uchádzač neovláda nemecký jazyk, mal by sa v ňom do tretieho ročníka zdokonaliť tak, aby bol schopný komunikovať. Lebo to je špecifičnosť tejto školy – chceme sa otvoriť komunikácii s nemecky hovoriacimi krajinami,“ vysvetlil prorektor.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články